Ignác (39): Po svatební noci mě odkopla jako psa. Zanechala po sobě jen ničivý dopis

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 1
muz 1

Ignác počítal s tím, že svatba změní jeho vztah. Domníval se, že už budou s manželkou pevně spojeni a skutečně si budou moci důvěřovat. Místo oslavy ho ale čekalo zklamání, jelikož od něj jeho žena den po svatbě utekla a on neví, kde ji hledat. Při návštěvě redakce si stěžoval na to, jak jí důvěřoval, ale ona nesnesla tlak okolí a raději manželství vzdala dříve, než vůbec začalo fungovat.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře z Karlovarského kraje. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Se svatbou přišel sám

„Byli jsme zrovna na večerní procházce. Už dlouho jsem po kapsách nosil prstýnek v krabičce a čekal na vhodnou příležitost požádat svou přítelkyni o ruku,“ vypráví. Když přicházeli k romantickému výhledu na osvětlené město, jeho přítelkyně se zrovna dívala do dáli a on pokleknul. „Vytáhl jsem z kapsy prsten a zeptal se jí, zdali se mnou chce zůstat už navždy,“ vzpomíná. Jeho přítelkyni v tu chvíli vhrkly slzy do očí a s nadšením souhlasila.

Začaly přípravy na svatbu a zařizování

Ignácova přítelkyně byla perfekcionistka a chtěla mít celou svatbu dotaženou do puntíku. Neváhala si vše zařídit sama, jelikož se bála ostatním svěřit i malý úkol. „Hledala kapelu, vymýšlela program a já už se začínal bát, aby nechtěla jít snad sama sobě za svědka,“ směje se Ignác. „Stěžovala si, že je toho na ni moc, ale z druhé strany nechtěla od nikoho pomoci. Z příjemného plánování se stal horor a já jí raději ve všem vyhověl,“ dodává.

Když přišel svatební den, Ignácova přítelkyně se zhroutila

„Přítelkyně měla rozhodně pravdu v tom, že na to nemá,“ vypráví. „Zařizovala všechno sama a do toho si hledala vhodné šaty a lodičky,“ říká. Dle Ignácových slov stál tento stres za tím, že se ve svatební den ráno jeho přítelkyně zhroutila. Najednou se nechtěla vdávat, měla všeho plné zuby a jen brečela. „Podařilo se mi ji utěšit a odpoledne jsme se vzali. Mohli jsme si oddychnout, všechno vyšlo na jedničku,“ tvrdí.

Místo pěkně strávené svatební noci ho čekaly výčitky

I když si Ignác myslel, že lamentování jeho přítelkyně je konec, mýlil se. V noci po svatbě seděli společně v pronajatém pokoji a Ignácova nyní už žena si stěžovala, že byla do sňatku donucená a není na něj připravená. „Říkala, že se od ní teď očekávají děti, že už není svobodná a podobné řeči, které mi nedávaly smysl,“ říká zoufale.

Horší zážitek čekal Ignáce ráno, když zjistil, že jeho žena není v pokoji. Hledal ji všude, ale místo ní objevil jen krátký dopis. „Psala v něm, že to nezvládá, a to bylo vše,“ říká. Od té doby svou ženu neviděl a stále doufá, že si to rozmyslí a vrátí se k němu, aby mohli začít společný život.

Autorka: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články