Eda (27): Pokaždé když získám vážný vztah, přestane mě přítelkyně bavit. Jsem jako v začarovaném kruhu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 24
muz 24

V okolí je Eda známý tím, že s žádnou přítelkyní dlouho nevydrží. Naší redakci se při osobním setkání svěřil, proč tomu tak je. Pokaždé když začne svou novou přítelkyni lépe poznávat, získá o ní všechny informace, najednou mu přijde nudná a vyhledává nové tajemné dívky, které by mohl poznat. Kvůli tomu s ním žádná nová známost dlouho nevydrží a on si svůj zlozvyk začíná uvědomovat.

Přítelkyně střídal už na střední škole

„Když jsme ze základní školy přišli na střední, zajímaly nás jen holky. Byli jsme zrovna v tom věku, kdy jsme s kamarády uzavírali sázky, kdo koho dřív osloví nebo dostane na rande,“ vypráví. Eda měl štěstí, protože vypadal dobře a většina dívek si s ním na schůzku vyrazila.

Rostlo mu sebevědomí a po čase už neměl sebemenší problém kohokoli oslovit. Když se pak dostal na vysokou školu a následně do práce, pokračoval ve svém chování a snažil se okouzlit slečny z okolí.

Vždy mu jde jen o zábavu, když se do něj dívka zamiluje, stáhne se

„Baví mě si s nimi hrát. Píšu jim zprávy a čekám, jak budou reagovat. Každá je jiná a to mě hrozně baví,“ vysvětluje. Eda je sváděním a flirtováním přímo posedlý. Uvědomuje si, že mu jeho fyzická podoba nahrává, a tak se snaží okouzlit každou dívku, kterou potká. Většinou se do něj zamilují, a pak mu píší dlouhé zprávy v očekávání, že je pozve na skutečné rande. V tu chvíli ale Eda ztrácí zájem a hledá dál.

Několik vážnějších vztahů už navázal, ale vždy skončily fiaskem

„Někdy mě holka zaujme natolik, že jsem schopný s ní trávit dlouhé dny a týdny. Pak se mi ale začne svěřovat, důvěřovat mi a já se cítím svázaný,“ tvrdí. Kdykoli jeho přítelkyně pochopí, že je pro něj flirt s cizími ženami zábavou, přestane mít chuť s Edou budovat vztah a raději odejde. „Zlomil jsem srdce už spoustě žen. Zvykl jsem si na to, ale uvědomuji si, že tak nemůžu fungovat napořád,“ dodává.

Stále hledá ženu, která by mu dala vytouženou svobodu

Eda by si přál přítelkyni, která by byla stejně divoká jako on, tolerovala mu příležitostné románky a nechávala ho volně dýchat. Jakmile Eda vycítí náznak tlaku, stáhne se a je schopný pálit mosty. „Bylo by skvělé, kdyby na mě doma někdo čekal a sdílel se mnou radosti života.

Zároveň ale nechci ženu, kterou bych měl neustále po boku, která by hlídala každý můj pohyb nebo se příliš vyptávala a svěřovala,“ říká. Zatím má pocit, že jsou všechny ženy stejné, a tak se nesnaží usadit. Dle jeho slov pozná, až přijde ta pravá, a konečně bude věrný.

Autorka: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články