Hynek (58): Manželčino chování se vymklo kontrole. Její chování mě donutilo vyhledat odbornou pomoc

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz chovani manzelky
Zdroj: Shutterstock

Zpočátku se mi líbilo, jak do toho byla zapálená. Přinášelo to kýžené ovoce a já byl rád, že s tím moje žena přišla. Mě by to totiž nenapadlo – rozhodně ne v takové míře. Jenže pak to začala přehánět a já dostal strach. Kam až to zajde, když v tom manželka bude pokračovat?

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Nikdy jsem neuměl šetřit. Vždycky jsem celou výplatu utratil a celý život jsem jel tzv. na doraz. Manželka mi to tolerovala, u nás doma to byla ona, kdo se snažil mít finance pod kontrolou. Když se nadchla pro slevové akce, kupony a zboží v akci, uvítal jsem to. Na penězích to začalo být znát.

Manželka doma držela kasu

Moje žena byla ohledně financí u nás doma ta rozumnější. Já byl schopen mít pár dní po výplatě prázdné kapsy.

Moje žena Zdena se vždycky snažila udržet rodinný rozpočet. Nebylo to pokaždé jednoduché, protože ačkoli jsme oba dva pracovali, peněz nikdy nebylo nazbyt.

Našla způsob, jak ušetřit

Zdena si vždycky uměla poradit a já ji za to obdivoval. Kolikrát jsem nechápal, co dokáže vykouzlit doslova z mála.

Asi před rokem, možná před rokem a půl, udělala posun vpřed. Našla způsob, jak by mohla ušetřit další peníze.

Máme pár let před důchodem a děti dávno dospělé. Už si nemusíme tolik hlídat každou korunu, ale ona i přesto přemýšlela, jak něco ušetřit. A dostala nápad.

Zpočátku se mi to líbilo, ale pak to začala přehánět

Když manželčin nápad, jak ušetřit peníze, začal přinášet ovoce a ona se pyšně chlubila, kolik nám zase dokázala ušetřit, aniž bychom se museli kdovíjak omezit, měl jsem z toho radost.

Byla pro to tak nadšená! Navíc její snaha přinášela ovoce, neměl jsem jediný důvod jí v tom nějak bránit. Problém nastal až v okamžiku, kdy se mi začalo zdát, že už to přehání.

Slevy, akce, výprodeje

Manželka se nadchla pro všechny možné slevy, výprodeje, akční nabídky. Zpočátku se její nadšení dalo ustát, ale postupem času tomu začala propadat.

Byla schopná lézt do popelnice a hledat letáky. Před obchodem v den, kdy začínaly nové akce, stála klidně dvě hodiny před otevírací dobou. Jen proto, aby byla po otevření uvnitř jako první.

Co bylo v akci, toho nakoupila hromadu. Bude se to přece hodit! Pokud se jednalo o trvanlivé potraviny, neměl jsem s tím problém. Ale hodně věcí se kazilo a nestíhali jsme je spotřebovat.

Vyhledal jsem odbornou pomoc

Manželka byla slevami doslova posedlá. Budila se uprostřed noci jen kvůli tomu, aby se šla podívat, co bude v akci a na co mají ve kterém obchodě slevu.

Rozhodl jsem se vyhledat odbornou pomoc. Měl jsem o svoji ženu strach! Poradil jsem se s psychologem, který mě nejdříve nasměroval, jak bych mohl manželce pomoci sám, ale nakonec uznal, že ona sama bude potřebovat pomoc.

Nejdříve o tom nechtěla ani slyšet, ještě se urazila a nemluvila se mnou dva dny, že z ní dělám blázna. Nakonec ale šla na první sezení, poté na druhé a na třetí. Nyní chodí k odborníkovi pravidelně a musím zaklepat na dřevo, že se to lepší. Slevy jsou pořád středobodem jejího života, ale už se to učí korigovat.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články