Hynek (52): Jsem blázen, když do toho chci jít? Prosím vás o radu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 50 5
Zdroj: 123RF.COM

Říká se, že ze svých chyb by se měl člověk poučit. Jenže někteří lidé si myslí, že to, co nevyšlo několikrát, vyjde zkrátka na další pokus. A mezi ty patří i Hynek, který se ve dvaapadesáti letech odhodlává potřetí požádat ženu o ruku.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

„Přemýšlím o tom čím dál častěji. Prošel jsem si dvakrát manželstvím, které nebylo dokonalé a skončilo nenávistí. Proč bych to měl riskovat i potřetí? Na druhou stranu mám pocit, že tentokrát to opravdu vyjde.

Jsem zamilovaný už pět let a také jsem ve věku, kdy už bych zkrátka chtěl mít nějakou životní jistotu. Přesto v sobě svádím velký boj, zda to udělat, nebo ne,“ vypráví Hynek.

První manželka odešla po půl roce

„Bylo mi třicet, když jsem se poprvé oženil. Už od začátku manželství jsme se ale hádali. Nevím, čím to bylo. Jako kdybychom těsně po svatbě zjistili, že k sobě nepatříme.

Hádky trvaly dlouhé měsíce. Možná, kdybychom se rozvedli hned, nemuselo dojít k nenávisti. Ale my se snažili vše zachránit, ale manželství skončilo doslova v troskách.

Po rozvodu jsem měl pocit, že žena, kterou jsem kdysi tak moc miloval, je najednou nejhorší osobou na světě. Nenávist mi pomohla překonat po nějaké době další manželka. Ani s tou to ale nedopadlo slavně.

Sebrala mi syna

Když se Hynek seznámil s druhou ženou, měla už čtyřletého syna. On ho přijal jako vlastního a vychovával ho. „Chlapec mi brzy začal říkat tati. Nevnímal jsem, že není můj, miloval jsem ho.

Jenomže když mu bylo pět, s jeho matkou jsme se začali hodně hádat a manželství šlo opět do kytek. Rozváděli jsme se v nenávisti a já nejvíce litoval toho, že chlapce nebudu moci vídat.

Poslední ženu miluji už roky

Hynek přiznává, že se dlouhé roky nějakého vztahu bál. Když se mu proto zalíbila Iveta, dlouho to v sobě dusil. Nebo, jak on sám říká, si to alespoň myslel. „Vídal jsem se s ní jako s dlouholetou známou,“ vysvětluje.

„Myslel jsem, že se chovám jako kamarád, když jsem jí ale po letech vyznal lásku, odpověděla mi, že to ví. Prý se bála, že se snad nikdy nevyjádřím. A tak jsem s ní začal chodit a postupem času i bydlet.“

Dnes je Hynek s Ivetou už pět let. Má pocit, že žádnou ze svých exmanželek nemiloval tolik, jako právě ji. Nedokáže si ale vzpomenout na chvíle, kdy miloval je, protože je dnes tak moc nenávidí.

„S Ivetou mi to přijde jiné. Nechci ale, aby se historie opakovala. Co bych měl dělat? Měl bych potřetí riskovat? Prsten už jsem koupil, teď je jen otázka, zda se dokážu rozhoupat,“ píše závěrem.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články