Hynek (40): Bývalá žena přišla o rozum. Unesla naši dceru a myslela si, že je nenajdu

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
muz 14
muz 14

S bývalou ženou jsme si přestali rozumět. Byli jsme manželé jen šest let, během kterých přišla na svět naše krásná dcerka Natálka. Jenže ani společné dítě nás nedokázalo udržet pohromadě. Najednou mi došlo, že se nechci celý život přetvařovat jen proto, že máme dítě. O dceru jsem přijít nechtěl a byl jsem připraven se s ženou domluvit na střídavé péči.

Zpočátku všechno fungovalo skvěle

Všechno fungovalo tak, jak jsme si ženou řekli. U soudu schválili, abych si dceru bral jednou za čtrnáct dní na víkend a nám to skvěle vyhovovalo. Bývalá žena nedělala problémy, protože ani ona nechtěla, aby naším rozvodem dcerka trpěla.

Všechno klapalo až do chvíle, než jsem si našel novou známost. Potkal jsem úžasnou ženu a chtěl jsem Radku s dcerou seznámit. Ani ve snu mě nenapadlo, že by s tím bývalá žena mohla mít problém. Jenže ho měla a odmítala mi dceru půjčovat.

Dal jsem jí čas, aby to vstřebala

Byl jsem přesvědčen, že to má exmanželka vnímá stejně jako já. Když bez jediného protestu souhlasila s rozvodem, nabyl jsem dojmu, že ke mně nechová tak silné city, aby chtěla naše manželství udržet. Proto mě velmi překvapilo, když po zjištění, že žiji s nějakou jinou ženou, začala tak šíleně vyvádět. Dělala scény do telefonu, dělala scény přes SMS zprávy, dokonce si své výstupy nenechala pro sebe ani tehdy, když u nich byla naše dcera.

Rozhodl jsem se, že se stáhnu a dám jí čas, aby to vstřebala. Chyběla mi dcera, ale přišlo mi to tak lepší, abych zbytečně neprovokoval. Proto jsem si dceru tři měsíce po sobě nevzal, byť mi to bylo strašně líto. Pořád lepší, než aby byla svědkem hysterických scén, které její matka předváděla.

Žena s dcerou zmizela

Zdroj: 123RF.COM

Tři měsíce se mi zdály dostatečně dlouhé na to, aby bývalá manželka přijala fakt, že už mám někoho jiného. Proto jsem ji po třech měsících kontaktoval, ale nebrala mi mobil. Když jsem přijel k nim do bytu, nikdo tam nebyl. Neozvala se mi následující týden, což už mi začalo být podezřelé. Ani doma se neukázala ona ani moje dcera. Od bývalé tchyně jsem se po dlouhém naléhání dozvěděl, že na tom nebyla psychicky dobře a jednoho dne prostě i s naší dcerkou zmizela.

Začal jsem je hledat

Vyděsil jsem se. Vůbec jsem nevěděl, kde by mohly být. Strašně mě to vytočilo, zároveň jsem byl neskutečně vyděšený. Slíbil jsem sám sobě, že je najdu, ať už pro to budu muset udělat cokoli. Do hledání se zapojila rodina i přátelé. Snažili jsme se objíždět okolní města, ptát se kolemjdoucích lidí. Trvalo to několik dní a já začal propadat panice.

Nakonec mou přítelkyni napadlo, abych si nechal vyjet místa, kde platila kartou. A právě na tom jsme moji bývalou ženu ve spolupráci s její bankou nachytali. Odhalili jsme, že odjela přes celou republiku.

Stálo mě to hodně, ale dceru jsem dostal do své péče. U bývalé ženy se totiž prokázalo psychické narušení, kterým by mohla ohrozit naše dítě.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články