Honza (31): Snoubenka mi utekla od oltáře. Těžko uvěříte tomu, co jí její proradná sestra vyslepičila

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Smutny zenich
Zdroj: Shutterstock

Měl se ženit, ale snoubenka mu utekla přímo od oltáře. Ne, tohle není spoiler nějakého amerického filmu. Tohle je realita, se kterou se nám svěřil náš čtenář Honza. Jeho snoubenka Michaela totiž utekla v polovině obřadu.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Všechno bylo připraveno. Měsíce plánování vrcholily. Zbývaly jen okamžiky, kdy si snoubenci řeknou svá ano a zpečetí tak své manželství. Honza nám ale pověděl, jak moc se to zvrtlo.

Kamarádi mi nevěřili, že se chci usadit

Honza a Michaela spolu chodili tři roky. Do té doby ani jeden z nich nepomyslel na svatbu. Všechny překvapilo, že to byl právě Honza, kdo se vyslovil jako první. Dech tím vyrazil nejen přítelkyni, ale i všem kamarádům.

„Když se rozneslo, že se budu ženit, kamarádi mi to nechtěli věřit,“ vzpomíná Honza. „Dělali si ze mě legraci, že člověk jako já se snad ani nemůže vázat. Že to prostě neumím,“ píše.

Měl jsem za sebou bouřlivou minulost

Své rozhodnutí jsem však vážně myslel. Je pravda, že mám za sebou bouřlivou a hodně divokou minulost. Doufal jsem ale, že minulost zůstane minulostí.

„Od mé žádosti se začaly dít věci,“ píše Honza. „Přítelkyně začala plánovat, vymýšlet, domlouvat. Zkrátka asi jako každá nevěsta, prostě blázinec,“ vysvětluje.

Honza nikomu neřekl, že měl asi měsíc před svatbou rozhovor se sestrou své snoubenky. Zatajil, o čem spolu mluvili, ale na klidu mu to nepřidalo.

Utekla mi od oltáře

Konečně nastal den D. Svatba měla vyvrcholit obřadem v pravé poledne. Všichni byli na místě, včetně ženicha. Čekalo se už jen na nevěstu.

„Když jsem viděl přítelkyni přicházet uličkou, zahlédl jsem v jejím obličeji smutek,“ vzpomíná Honza a dodává, že to bral jako nervozitu. Každá nevěsta je přece nervózní.

To ještě netušil, že jen o pár minut později, přímo během obřadu, Michaela s pláčem uteče. Něco takového totiž nikdo z přítomných nečekal. Nikdo nevěděl, co se děje. Až na jediného člověka.

Všechno jí řekla

„Podíval jsem se na sestru mé přítelkyně a došlo mi, co se stalo. Měla totiž odporný posměvačný výraz, který mluvil za vše,“ pokračuje Honza.

Honza pochopil, že jeho přítelkyně zná pravdu. Pravdu o tom, že před nějakým časem ulítl a vyspal se s její sestrou. Tenkrát si ale oba přísahali, že se to nikdy nikdo nedozví. Ona ale svůj slib mlčenlivosti porušila.

Nepodařilo se mi získat její důvěru zpět

Svatba se zrušila, Michaela totiž utekla a nikdo nevěděl kam. Honza se cítil velmi trapně, když musel všechny hosty poslat domů. Takhle poníženě se ještě nikdy necítil.

„Když jsem přítelkyni konečně našel, schovávala se u kamarádky,“ dozvídáme se. „Snažil jsem se jí to vysvětlit, omluvit se, nějak to odčinit, ale nedala mi příležitost,“ zoufá si.

Důvěru nyní již bývalé snoubenky se Honzovi získat zpět nepodařilo. Zranil ji natolik, že už ho nechtěla. Navzdory tomu, že se měli brát, pro ni byl tento vztah mrtvý.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články