Helena (38): Požadavek mého muže je za hranou. Z jeho podmínky je mi zle

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Pozadavek za hranou zena
Zdroj: Shutterstock

Manžel se nijak nezmínil o tom, že by mu na mně něco vadilo. Proto mě tak moc zaskočil jeho požadavek, který mi naložil na bedra. Z jeho podmínky, kterou si klade, se mi udělalo zle. Cožpak po mně může chtít něco takového?

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Helena je zoufalá z chování svého manžela Pavla. Není si jistá, jestli jeho přání dokáže splnit. Navíc má pocit, že něco takového by po ní manžel žádat neměl. Rozhodně ne tímto způsobem…

Vždycky mě byl pěkný kousek

Hned v úvodu e-mailu Helena popisuje sama sebe. Píše o sobě jako o úplně normální ženské, které byl vždycky pěkný kousek. Do modelky prý měla hodně daleko, ale zároveň se nepovažovala za obézní.

„Prostě ženská krev a mlíko,“ pokračuje Helena upřímně, stejně tak, jako začala. „Manžel mě poznal s několika kily navíc a s několika kily navíc si mě taky bral,“ píše.

Nikdy se nezmínil, že by mu moje váha vadila

„Manžel nikdy nedal najevo, že by mu vadila moje oplácaná postava,“ vzpomíná pisatelka a vzápětí dochází k tomu, že si celou dobu myslela, že se manželovi líbí taková, jaká je. Nyní má ale pocit, že tomu tak nebylo. Alespoň ne vždy.

„Jasně, několikrát za mnou přišel a chytil mě za boky s nějakou poznámkou,“ svěřuje se Helena. „Někdy mi říkal, že jsem jeho buřtík, ale já to vždycky brala z legrace. Teď si myslím, že jen nevěděl, jak mi narovinu říci, že mu přijdu tlustá,“ uvažuje nešťastně.

Z jeho požadavku se mi udělalo špatně

Nedávno se Pavel na Helenu vytasil s nečekaným požadavkem. Helena nám svěřila, že se jí z jeho podmínky udělalo špatně. Něco takového od manžela rozhodně nečekala.

„Řekl mi, že bych měla shodit,“ popisuje. „Štípl mě u toho do boku, až to zabolelo. A pak tomu nasadil korunu, když řekl, že jestli nezhubnu, tak mi zaplatí nějakou odtučňovací kúru,“ dodává Helena.

Helena napsala, že se v té chvílí cítila ze strany manžela ponížená. Pokud mu vadila její váha, mohl to přece říci nějak citlivěji. Ale hned vyhrožovat pobytem na odtučnění? To jí přišlo moc!

Nevím, jak se k tomu postavit

„Uvědomuji si, že mám kila navíc a že by mi neuškodilo něco shodit,“ přiznává Helena, dodává ale, že rozhodně není žádný extrémní případ. Nyní neví, jak se k manželovu požadavku postavit.

Připadá si nejen ponížená, ale zároveň neví, jestli to manžel myslel upřímně, nebo jestli to byl z jeho strany jen způsob, jak ji přimět ke změně životosprávy.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články