Hana: Milenec po rozchodu dělá problémy, chce žalovat manželovi

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Zena rozchod
Zdroj: 123RF.COM

Říká se, že dobře provedená nevěra občas může zachránit manželství. Problém ovšem nastává v okamžiku, kdy se „ten třetí“ zamiluje a odmítá se smířit se svou úlohou v dané situaci. Své nám o tom poví Hana.

První mráčky

S manželem Danem jsme měli pěkný vztah i manželství. Postupně se nám narodili dva kluci, Jakub a Jáchym. Prostě taková klasika. Pak jsme se ale začali dost hádat.

Dan pracoval ve firmě u kamaráda. Aby kamarád ušetřil, udělal si Dan živnostenský list a kamarádovi vystavoval minimální faktury, víc mu dával bokem. Hádali jsme se kvůli tomu, nelíbilo se mi to.

Až kluci trošku povyrostli, začala jsem pomalu rozjíždět svoje podnikání. Otevřela jsem si obchůdek s bylinkami. Postupně jsem ho rozšířila o doplňky stravy pro cvičení a hubnutí. Protože jsem nechtěla zůstat na jednom místě a jen slepě prodávat to, o co si lidé řeknou, jezdila jsem na různá školení, semináře, workshopy… A to se Danovi nelíbilo. Bylo totiž potřeba, aby se víc zapojil v domácnosti, postaral se občas o kluky…

Hádali jsme se stále častěji, shazoval moje podnikání. Nikdy mě nebral vážně. Byla jsem podle něj jen „prodavačka listí“.

Pak se objevil ON

Zdroj: 123RF.COM

Jednou přišel do mého krámku Pavel, muž, který se o zdravou stravu také zajímal. Když zjistil, že nejsem jen obyčejná prodavačka, ale že o tom, co prodávám, vím poměrně dost, zaujala jsem ho. Pak přišel víckrát, pozval mě na kávu… Stal se z něj můj milenec. Scházeli jsme se často. Nebylo to jen o tom fyzickém vzplanutí. Ale byl to člověk, který mě poslouchal a obdivoval moje odhodlání a cílevědomost. Obdivoval to, že i se dvěma malými dětmi jsem se pustila do podnikání a že se pořád vzdělávám a snažím se to někam dotáhnout. Bylo mi s ním úžasně. Konečně někdo, kdo je na stejné vlně jako já.

Samozřejmě jsme se scházeli tajně. Ale Pavlovi to brzy přestalo stačit. Začal mi dělat žárlivé výstupy, protože se o mě už s mým manželem odmítal dělit. Měla jsem si vybrat.

Mezitím se doma začaly dít věci…

Mezitím doma se začalo dít něco jiného. Dan asi vytušil, že se možná něco děje. No aby ne, přestala jsem se totiž trápit a brečet, hádat se a tak dále. Přestala jsem problémy s Danem řešit a byla jsem šťastná. No a samozřejmě, takových věcí si chlap dřív nebo později všimne. A začaly se dít věci.

Dan se začal snažit. Zase to byl ten kluk, do kterého jsem se kdysi zamilovala. Staral se o mě i o kluky, začal se víc zajímat o moje podnikání a uznal, že opravdu nejsem jen obyčejná prodavačka.

Začal se víc věnovat rodině, jezdili jsme na výlety, s dětmi, i sami dva.

Došlo mi, že tuhle rodinu rozbít nechci. Brala jsem to tak, že jsme s Danem překonali manželskou krizi a jedeme dál.

Když se milenec zamiluje

Nejradši bych Pavlovi jen napsala zprávu. Ale přišlo mi to vůči němu nefér. Sešla jsem se s ním, abych se s ním rozešla. Asi něco tušil, protože jsem už ve zprávách byla dost odtažitá a nepsala jsem mu moc často. Přinesl mi obrovskou kytici růží.

Rozhodla jsem se to neprotahovat. „Vracím se k manželovi a chci se s tebou rozejít,“ řekla jsem stručně a jasně. Dost ho to vzalo. Prosil, abych ho neopouštěla, sliboval hory doly… Odešla jsem.

Přemlouval mě i ve zprávách, psal mi pořád. Pak se ale jeho přemlouvání změnilo ve vyhrožování. Začal mi vyhrožovat, že vše řekne Danovi, a nebudu mít nic, přijdu i o rodinu. Ano, udělala jsem obrovskou chybu, že jsem se s ním vyfotila. Dokonce nás spolu vyfotil tajně, v posteli.

Jeho vyhrožování se stupňuje a já nevím, jestli bude opravdu schopný své hrozby splnit.

Přemýšlím, jestli se raději nemám Danovi přiznat sama.

Autor: Jana Janáčková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články