František (51): Syn před námi dlouho tajil svoji přítelkyni. Když nám ji konečně představil, málem to se mnou šlehlo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz tajeni pritelkyne
Zdroj: Shutterstock

S manželkou už jsme se obávali, že nám syn Tomáš zůstane na krku. Byl naše nejmladší dítě, přesto se ve svých dvaadvaceti letech už pomalu mohl postavit na vlastní nohy a třeba si i někoho najít. Jenže to vypadalo, že je stále sám. A manželka z toho byla nešťastná.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

A pak to přišlo. Tomáš se svěřil, že má už několik měsíců přítelkyni. Byli jsme zaskočeni, proč ji před námi tajil. Když nám ji představil, okamžitě jsem pochopil. A málem to se mnou šlehlo.

Manželka o něho měla obavy

Zatímco naše dvě starší děti už žily svým vlastním životem a založily rodiny, benjamínek Tomáš stále žil ve svém dětském pokoji.

Manželce to způsobovalo vrásky na čele. Začala mít obavy, jestli si ten kluk vůbec někoho najde. Vždyť to vypadalo, že ho zajímá jen počítač, na kterém trávil dlouhé hodiny.

My v jeho letech…

Synovi bylo letos dvaadvacet a stále žil s rodiči. Když to srovnám s námi, tak já v jeho letech měl už první dítě, pracoval jsem ve fabrice a stavěl barák vlastníma rukama.

Tomáš ale, zdá se, měl úplně jiné zájmy a priority. Střídal brigády, nikde moc dlouho nevydržel a všechen volný čas trávil zavřený v pokoji, kde hrál na počítači nějaké své hry.

Mami, tati, mám přítelkyni

Jednou u večeře syn povídá, že má přítelkyni. Manželka upustila příbor, mně zaskočil kus kuřecího. Tohle jsme nečekali.

Tomáš přiznal, že se s ní vídá už několik měsíců. To mě zarazilo a v duchu jsem se ptal sám sebe, proč nám ji nepředstavil.

Když se zeptal, jestli by mohla přijít v neděli na oběd, manželka nadšeně souhlasila, slzy v očích. I já byl zvědavý, koho si to synáček přivede.

Málem to se mnou švihlo

Překvapilo mě, že jsem byl ze setkání se synovou přítelkyní nervózní. Už jsem tohle seznamování se s partnery svých dětí zažil třikrát, ale nyní, sám nevím proč, jsem měl zvláštní pocit už od rána. Jako bych snad tušil, že to bude pořádné překvápko.

A taky že bylo. Když nám syn domů dovedl svoji přítelkyni, málem to se mnou švihlo. I manželka měla co dělat, aby udržela emoce na uzdě. Tohle byl pro nás šok.

Mluvit mu do toho nemůžeme, ale…

Tomášova přítelkyně Radka byla minimálně o patnáct let starší než on. Nepřišla sama, doprovázely ji také dvě děti, které rozhodně nemohly být našeho syna, vždyť už byly školního věku!

Při obědě panovala zvláštní nálada. Tomáš se culil od ucha k uchu, já s manželkou v sobě polykal emoce. Nemůžeme synovi mluvit do toho, s kým se vídá nebo koho si vybere za partnerku, ale přiznám se bez mučení, že o tolik let starší ženu, navíc se dvěma dětmi jsem si pro našeho benjamínka rozhodně nepředstavoval.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články