František (50): Tvrdila mi, že jí náš věkový rozdíl nevadí. Když jsem udělal nečekaný krok, utekla ode mě

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz starsi
Zdroj: Shutterstock

Stereotyp po několika letech manželství Františka dohnal k tomu, že si našel milenku. Byla podstatně mladší a ani jeden z nich od vzájemného vztahu nežádal nic víc. Jeho žena o ničem z toho neměla ani tušení a František našel způsob, jak se vymanit z každodenní nudy.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Podlehl jsem kouzlu pohledné dívky, která mi učarovala, a já se do ní zbláznil jako malý kluk. Nemusela mě příliš přemlouvat, sám jsem cítil, že potřebuji změnu – roky po boku ženy, kde byl každý den stejný jako ten předchozí, mě hodně vyčerpaly.

Čas s ní strávený byl pro mě balzám na duši

Když jsem si začal s krásnou Jitkou, zpočátku jsem si od toho nic nesliboval. Byla na mě přeci jen příliš mladá, aby z toho jednoho dne mohlo být něco víc.

Zatímco mně pomalu táhlo na padesátku, jí nebylo ještě ani třicet. Dokázala ale do mého nudného života vnést úplně jiné světlo.

Čas s ní strávený byl pro mě jako balzám na duši. Jako odměna, kterou jsem si po letech manželství zasloužil.

Dala mi naději a já se na ni upnul

Scházeli jsme se přes rok. Moje žena o tom neměla ani tušení. S Jitkou jsem se viděl, když nám to zrovna oběma vyšlo.

Nekladli jsme na sebe nároky, oba dva jsme to brali tak, že je to příjemné a je to fajn, ale že já mám závazky a ona se vázat nechce.

Ale pak se něco změnilo. Z chování své mladé milenky jsem pochopil, že jí náš věkový rozdíl nevadí. Dokonce mi naznačila, že by se ráda stala z utajované partnerky partnerkou oficiální. Dala mi naději, že bych opět mohl prožívat to, co jsem v manželství už dávno zapomněl.

Udělal jsem nečekaný krok a její reakce mi vyrazila dech

Nejdříve jsem od toho nápadu sám sebe zrazoval. Rozvést se s manželkou a veřejně přiznat vztah s mladou dívkou – to vyžadovalo hodně odvahy.

Ale já to nakonec udělal. Podal jsem žádost o rozvod a své ženě jsem všechno řekl. Nevzala to dobře, ale s jinou reakcí jsem ani nepočítal. Ani rodina z toho nebyla nadšená, byl jsem u nich ten nejhorší. A právem.

Těšil jsem se, že začnu nový život se ženou, kterou miluji a která miluje mě. Jenže reakce Jitky mi vyrazila dech. Místo toho, abychom veřejně přiznali naši lásku, mi dala košem.

Zůstal jsem úplně sám

Takovou reakci jsem nečekal. Vždyť mi naznačovala, že by se mnou ráda byla. Nakonec to ale byl právě náš věkový rozdíl, kvůli kterému změnila názor.

Skutečnost, že jsem o tolik let starší, jí zpočátku nevadila, ale později ji začala vnímat jako problém. Opustila mě a já zůstal sám. Bez manželky i milenky.

Mohu si za to sám. Byl jsem hloupý a naivní. Nyní už vím, že jsem se měl drže toho, co jsem měl. Manželství možná po tolika letech ztratilo jiskru, ale byla to moje jistota. Dobře mi tak…

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články