Karel (47): Dal jsem na první dojem a spálil za sebou mosty. Všechno bylo nakonec jinak

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 09
muz 09

Ne vždy je dobré dát na první dojem a Karel se o tom přesvědčil na vlastní kůži. Když spatřil svoji ženu v přítomnosti jiného muže, jako první ho napadla nevěra. Na nic nečekal a začal jednat. Nyní již ví, že reagoval přehnaně a měl si celou věc nechat vysvětlit.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Byla to typická scéna jako z filmu: manžel se vrátí z práce nečekaně dříve a najde svoji ženu s jiným mužem. Naprosto stejně tomu bylo i v případě Karla, který u sebe doma našel manželku s cizím mužem. Hned měl jasno, o co tady jde.

V práci nastaly problémy, tak jsem odešel dříve

Ten den v práci od rána špatně fungovala elektřina. Neustále to vypadávalo, což pro mašiny, na kterých jsme tam pracovali, nebylo dobré.

V polovině směny tedy vedení rozhodlo, že nás propustí domů. Měl jsem odpolední, což znamenalo, že jsem se po šesté hodině nečekaně vrátil domů.

Už v předsíni jsem si všiml cizích bot, které jednoznačně patřily muži a moje rozhodně nebyly. Jakmile jsem otevřel dveře, zaslechl jsem manželčin smích.

Očividně mě ani jeden z nich nečekal

Našel jsem svoji ženu sedět v obýváku se sklenkou vína v ruce. Nebyla sama, společnost jí dělal nějaký cizí chlápek a podle smíchu, který se z pokoje ozýval, se dost dobře bavili.

Jakmile mě spatřili stát ve dveřích, oba dva ztuhli. Bylo jasné, že mě ani jeden z nich nečekal a že jsem narušil jejich plány, ke kterým se u nás doma určitě schylovalo.

Hned mi bylo jasné, o co tady jde. Nehodlal jsem dělat scény, místo toho jsem se otočil na patě, odešel do ložnice a začal si balit svoje věci.

Absolutně jsem ji neposlouchal. V mých očích skončila

Během pár vteřin už u mě stála moje žena, lomila rukama a ptala se, co sakra vyvádím. Neodpověděl jsem jediné slovo, ta ženská mi byla ukradená.

Zatímco jsem si rychle balil svoje věci, ona zděšeně pochodovala po ložnici, brečela, křičela a snažila se mě přesvědčit, že jednám unáhleně, protože je všechno jinak.

Jasně, já jsem asi slepý, to jsem si říkal v duchu. Absolutně jsem ji neposlouchal. Byl jsem si jistý, že mě podvádí, a v mých očích prostě skončila.

Udělal jsem za námi tlustou čáru. Až pozdě jsem zjistil pravdu

Odešel jsem ke kamarádovi a svoji ženu ze dne na den odstřihl. Řešil jsem s ní pouze a jen technické věci. Bylo mi odporné se na ni jen podívat, hned jsem ji totiž viděl s tím chlápkem.

Manželka mě týdny prosila, přemlouvala, žadonila. Ale mně to bylo jedno, udělal jsem za naším manželstvím tlustou čáru a byl připravený na rozvod.

Až ve chvíli, kdy mě navštívil ten chlap, se kterým moje žena tehdy seděla u nás doma, ve společnosti své manželky a nedávno narozeného miminka, mi došlo, jak velkou chybu jsem udělal.

Moje žena mi vůbec nebyla nevěrná. Ten muž byl její nadřízený, se kterým měla toho dne poradu, a napili se při příležitosti dobře uzavřeného obchodu. Ačkoli jsem si svou chybu uvědomil, už bylo pozdě. Moje žena byla dotčená, z čeho jsem ji obvinil, a rozhodla se být první, kdo podá žádost o rozvod.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články