František (50): Manželka mi přichystala k narozeninám žhavé překvapení

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz bryle
Zdroj: Shutterstock

František oslavil s manželkou 25 let společného života ve stejném roce, kdy sám slavil padesáté narozeniny. Stále si vážili jeden druhého a jejich vztah za ta léta nedoznal újmy. Oba si také uvědomovali, že je to vzácné, a stále si chtěli společný život zpříjemňovat. Oslava narozenin a zároveň výročí společného života se k tomu jen nabízela.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Oslava v létě

„Přestože jsem se narodil v únoru a brali jsme se v květnu, řekli jsme si, že pořádnou oslavu našeho výročí i mých narozenin necháme na léto, kdy si to na zahradě pořádně užijeme,“ vysvětluje František.

„Pozvali jsme děti, přátele, žena i rodiče a plánovali jsme si užít společný víkend,“ vzpomíná František. „Nějaké dárky jsem moc neřešil,“ přiznává. „Byl jsem rád, že se zase sejdeme a budeme spolu.“

Manželce ale koupil jako poděkování za tolik společných let zájezd k moři a těšil se, jak ji tím překvapí. Nečekal ale, že i ona pro něj bude mít překvapení, a to ne jen tak ledajaké.

Tajemné pohledy

Františkova žena se v den oslavy už od rána tvářila záhadně. Občas na něho pomrkávala a rozhodně mu nechtěla prozradit nic předem.

Když se sjeli všichni hosté, rozjela se zábava v plném proudu. Když v tom najednou před vraty zahrady zatroubilo auto. Jeho zvuk byl ale něčím zvláštní. Všichni se po něm otočili.

„Když jsem ji spatřil, hned mi všechno došlo. Krásná stará Octavia, se kterou jezdil už můj táta,“ se zasněným výrazem líčí František. „Měl jsem radost jako malý kluk a okamžitě jsem si ji běžel prohlédnout. A víte co, byla to ta tátova!“ dojatě vzpomíná.

Františkova žena si dala tu práci a zjistila, komu starou Octavii tchán kdysi prodal. A měla štěstí. V rodině ji stále měli a udělali z ní dokonce veterána.

Nekřesťanské peníze

„Manželka jim musela nabídnout balík. Takové auto se neprodává,“ konstatuje František. „Když jsem se jí na to ptal, jen mávla rukou, ale bylo na ní znát, že ji to auto stálo hodně peněz a asi ještě více přesvědčování, aby jí ho prodali,“ zamýšlí se František.

„Oslava, neoslava, okamžitě jsem nasedl a jeli jsme se ženou na vyjížďku. Hosté se museli zabavit sami,“ uchechtává se František. „A nakonec si i bez nás docela dobře vystačili.“

Od té doby jezdí František se ženou pravidelně na sraz veteránů a všem se chlubí, jak se díky své ženě může svézt v autě, ve kterém jezdil už jako dítě.

Každou volnou chvíli pak věnuje své nové přítelkyni Octavii, samozřejmě za manželčina tichého souhlasu. A nakonec i ten zájezd k moři se konal. Ale až poté, co s manželkou vyjeli na spanilou jízdu republikou se svojí starou novou Octavií.

Autor: Kamila Mertlová


Související články