František (49): Bývalá žena si po rozvodu našla zajíčka. Chtěla mi dokázat, že na to pořád ještě má

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
muz 39 1
muz 39 1

„Když jsem před manželku položil rozvodové papíry, div je po mně nehodila zpátky. Nedokázala se smířit s tím, že chci naše dvacetileté manželství ukončit. Náš vztah už ale dávno nebyl ukázkový, několik posledních let jsme nežili spolu, ale spíše vedle sebe,“ svěřuje se nám pan František, který o rozvodu delší dobu přemýšlel. Nakonec se přeci jen rozhodl tento důležitý krok udělat.

Rozvod proběhl hladce

„Rozvodové řízení netrvalo dlouho, soudce neměl důvod, aby proces kdovíjak zdržoval,“ popisuje pan František, jak probíhal jeho rozvod s manželkou. Jelikož už měli dospělé děti, a prakticky nic je tak nespojovalo, rozvedl je soud už na první stání.

„Myslel jsem si, že se ženou po rozvodu dokážeme vycházet. Přeci jen jsme byli manželé dlouhých 20 let, což už něco znamená. To jsem byl ale hodně naivní!“

Zdroj: 123RF.COM

Bývalá žena mi chtěla ukázat, o co jsem přišel

Pan František se po rozvodu odstěhoval z bytu, ve kterém bydlel se svojí ženou. Doufal, že spolu budou vycházet, jenže jeho bývalá žena, která se přes rozvod nedokázala přenést, měla jiné plány. Chtěla svému ex dokázat, že udělal obrovskou chybu.

„Pár týdnů po rozvodu jsem ji náhodou potkal v obchodě. Vedle ní kráčel mladý muž, o kterém jsem si zpočátku myslel, že je to jen náhodný zákazník. Když ho ale manželka chytila za ruku a věnovala mi významný pohled, najednou mi došlo, že to nebude jen náhodný kolemjdoucí,“ vypráví František.

Zdroj: 123RF.COM

S mladým mužem po boku se mi chtěla pomstít

„Zanedlouho poté se ke mně doneslo, že si moje bývalá žena našla podstatně mladšího přítele, což mi jen potvrdilo mou domněnku, která se mi usadila v hlavě už tenkrát v obchodě,“ říká František. „Moje bývalá žena si zkrátka našla zajíčka, aby mi dokázala, že na to pořád ještě má,“ usmívá se.

Bývalá žena pana Františka si skutečně našla přítele, který byl dokonce ještě mladší než jejich společné děti. Myslela si, že panu Františkovi uštědří lekci, ale dočkala se úplně opačné reakce.

Lidé ve městě si na ni ukazovali

Pan František dále pokračuje vyprávěním o tom, že si lidé na jeho ženu začali ukazovat prstem. „To víte, žili jsme na malém městě, kde se všechno rychle rozkřikne. Skutečnost, že si moje žena našla tak mladého přítele, se proto roznesla bleskovou rychlostí. A tato zpráva nenechala nikoho chladným,“ vysvětluje František.

„Moje žena si myslela, že když si najde mladého zajíčka, začnu rozvodu litovat. Místo toho se ale dočkala toho, že se jí lidé smáli za zády a vztah s mladým mužem považovali za trapný a ubohý. S tím moje bývalá manželka nepočítala,“ vypráví.

Nakonec si hrála na ublíženou

„Netrvalo to dlouho a manželka vztah s mladým klukem ukončila. Neunesla totiž tu tíhu, která se na ni snesla, když si o ní lidé povídali nebo si na ni ukazovali. Nejhorší na tom celém bylo, že všechno svedla na mě,“ zasměje se pan František, protože mu celá situace přijde neskutečně vtipná. „Začala totiž po městě roznášet, že to celé dělala jen kvůli mně, protože jsem to byl já, kdo ji sprostě odkopl. Já ale nejsem ten, na kterého si ostatní ukazují a tvrdí o něm, že si po boku mladšího partnera musí něco dokazovat,“ ukončuje svůj příběh pan František.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články