Oldřich (29): Prokleté datum narození: Nešťastná třináctka mi zničí každý vztah

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
muz 29 1
muz 29 1

Nejsem ten typ člověka, který by věřil na pověry. Pátek třináctého, černá kočka přes cestu a jiné pověry? Bral jsem to jako povídačky, to všechno šlo úplně mimo mě. Narodil jsem se třináctého a moje babička mi už jako malému klukovi říkávala, že mě toto nešťastné číslo bude doprovázet celým životem a nepřinese mi do něho nic dobrého. Tehdy jsem jejím slovům nevěřil.

O ženy jsem neměl nouzi, s žádnou z nich to ale nevyšlo

Pokud jde o ženy, nemohu tvrdit, že bych neměl z čeho vybírat. Během svého života jsem měl několik známostí, nikdy se ale žádný ze vztahů nezměnil v něco vážnějšího. Každá žena si po určité době našla nějaký důvod, pro který mě opustila. Nemyslím si, že bych se k ženám choval špatně nebo jim dával záminky k tomu, aby vztah se mnou ukončily ještě dříve, než vlastně stihl pořádně začít.

Zdroj: 123RF.COM

I přes to všechno se v mém životě opakoval stále dokola jeden a ten samý scénář. Začal jsem si se ženou, která mě něčím zaujala, vzájemně jsme se poznávali a nakonec jsme vytvořili pár. Štěstí jsem si ale neužíval příliš dlouho, protože krátce poté dospěl náš vztah ke svému konci.

Že by babička skutečně měla pravdu?

Jak roky plynuly a ženy se v mém životě střídaly jedna po druhé, stále častěji jsem si pohrával s myšlenkou, jestli moje babička přeci jen neměla pravdu, když mi jako malému klukovi říkávala, že mě to nešťastné číslo v mém datu narození bude doprovázet po celý život a bude mi způsobovat jen samou přítěž. V mládí jsem tomu nevěnoval pozornost a myslel jsem si, že je to hloupost. Čím jsem byl starší a čím více nešťastných zkušeností se ženami jsem měl, tím více mi začínala její slova dávat smysl.

Zdroj: 123RF.COM

Opravdu za to může ono číslo?

Čím více negativních zkušeností se ženami mám, tím více se začínám bránit vztahům. Rád bych konečně poznal ženu, se kterou by mi to vydrželo. Mám sice život před sebou, ale pokud to tak půjde dál a pokud na mě a můj život bude mít ono proklaté číslo 13 tak negativní vliv, začínám se bát, abych se vůbec kdy dočkal. Je vůbec možné, aby za moje neštěstí v lásce mohlo datum narození, které si člověk zkrátka nevybere?!

Jak se mám bránit pověrám?

Před nedávnem jsem opět dostal kopačky od přítelkyně, se kterou jsem nebyl ani půl roku. Důvod našeho rozchodu? Údajně měla pocit, že ji se mnou v životě nečeká nic pěkného. V závěru svého proslovu mi řekla, že ctí pověry a žít po boku muže s tak nešťastným číslem narození by pro ni určitě neznamenalo nic dobrého.

Nyní jsem opět sám a pohrávám si s otázkou, jak se mám bránit pověrám, kterým já osobně nevěřím, ale které mi očividně do života přináší jednu smůlu za druhou? Opravdu mi číslo 13 předurčuje, že budu napořád sám?

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články