František (33): Manželka mi po hádce pohrozila rozvodem. Neuvěříte, čím mě vydírá

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz bryle
Zdroj: Shutterstock

Nikdy by mě nenapadlo, že by zrovna moje žena byla něčeho takového schopná. Od té doby, co se celý svět začal točit jen okolo covidu, se u nás doma neřešilo nic jiného. V první vlně se žena bála, byla až panicky vyděšená, že něco chytne a skončí někde v nemocnici.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Když přišla druhá vlna, nutila mě doma dezinfikovat vše, co jsme přinesli. Jednou dokonce zkoušela, abych vydezinfikoval celý nákup. Jenže covid nezmizel a u nás doma to začalo být ještě vyhrocenější. Teď mi manželka začala vyhrožovat rozvodem.

Stala se tím posedlá

Chápu, že všichni tohle téma řešili. Někdo se toho bál víc, někdo zase méně. Někdo to řešil aktivně, jiný jen přijímal informace, které se kolem něho mihly.

Moje žena byla extrém. Tak moc se bála, že to chytí, že se omezila pouze na chození do práce a zpátky. To samé žádala i po mně, ale já se nechtěl vzdát svých koníčků.

Stala se covidem doslova posedlá. Hltala zprávy, které běžely v televizi, pročítala diskuze na internetu, vyhledávala si informace, sledovala statistiky. Nechápal jsem to.

Naše názory na věc se rozcházely

Velký zlom nastal ve chvíli, kdy se poprvé začalo mluvit o očkování. Manželka byla první z těch, kdo hlásali, že se rozhodně nechají očkovat.

Tehdy se naše názory začaly rozcházet. Zatímco ona čekala, až na ni s očkováním přijde řada, já zastával to stanovisko, že se očkovat nenechám. A s tím jsem se u ženy nesetkal s pochopením.

Pohrozila mi rozvodem

V tuto chvíli má žena za sebou dvě dávky, já ani jednu. A věděl jsem, že nejsem jediný, kdo se nechce nechat očkovat. Měl jsem k tomu své důvody.

Doma jsme se kvůli tomu často hádali. Já bych to neřešil, je to každého věc. Ale žena na mě začala tlačit, abych se nechal očkovat.

Vyčítala mi, že nás ohrožuji. Že vědomě vystavuji riziku nejen sebe, ale i naše děti. Označila mě za nezodpovědného rodiče. A ve finále tomu nasadila korunu tím, že mi pohrozila rozvodem.

Začala mě vydírat

Při jedné z našich hádek, kterých bylo poslední dobou víc než dost, mi manželka řekla, že pokud se nenechám očkovat, sbalí sebe a děti a odejde ode mě.

Zůstal jsem v šoku. Vážně něco takového řekla? Skutečně se mě snažila dohnat k očkování pod výhrůžkou, že podá žádost o rozvod a to jen proto, že jsem odmítal očkování?

Stále jsem z toho v šoku. Manželka se na mě zlobí, protože riskuji, podle ní ohrožuji celou rodinu, jsem nezodpovědný, a pokud nedostanu rozum, odejde ode mě i s dětmi, které nenechá nadále vystavovat riziku nákazy. Co mám dělat? Mám ustoupit od svého přesvědčení jen proto, abych udržel rodinu pohromadě? A byla by to moje žena vůbec schopna udělat?

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články