Filip (44): Na mobil mi přišla zpráva z neznámého čísla. Určitě znechutí i vás

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz vazny
Zdroj: Shutterstock

Věnoval jsem se práci a zaslechl, že mi přišla SMS. Jelikož jsem potřeboval dokončit rozdělanou zakázku, nehnal jsem se k telefonu hned. Beztak mi zase psala přítelkyně, dělala to často.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

K mobilu jsem se dostal až o pauze na svačinu. Číslo prozradilo, že přítelkyně zprávu neposlala. Neznal jsem odesílatele. A to jsem ještě netušil, jakou zprávu mi poslal.

Co to sakra je?

Četl jsem přijatou zprávu už asi popáté a pořád to nechápal. To, co se tam psalo, mě naprosto znechutilo. Jelikož jsem se ale musel vrátit do práce, byl jsem nucen telefon hodit zpět do kapsy u bundy a nadále se věnovat tomu, za co mě vedoucí platí.

Nemohl jsem se ale soustředit. V hlavě jsem si přehrával každé slovíčko, které bylo v oné zprávě. Co to sakra je a kdo mi to poslal?!

Přítelkyně nebyla doma

Překvapilo mě, že přítelkyně nebyla po mém návratu doma. Měl jsem odpolední a domů jsem se vrátil až po půl jedenácté večer.

Na stole v kuchyni jsem našel lístek se vzkazem, že je u kamarádky. Vrátí se prý až ráno a nemám se o ni strachovat.

Opět jsem si přečetl zprávu, která mi toho odpoledne přišla. Poté jsem se podíval na srdíčka, která přítelkyně nakreslila na vzkaz. Udělalo se mi zle.

Nemohl jsem usnout

I když jsem byl unavený, protože jsem se toho dne v práci nalítal jako blázen, nemohl jsem usnout. Přemýšlel jsem.

Kdo mi napsal tu odpornou zprávu? A je pravda, co se tam psalo? Je moje přítelkyně skutečně u kamarádky?
Řekni mi pravdu!

Následující den jsem měl opět odpolední a to znamenalo, že přítelkyni uvidím až večer. Pokud tedy bude doma, nebyl jsem si jistý už ničím.

Když jsem se večer vrátila, čekala na mě s večeří. Tvářila se nevinně, kdežto ve mně to doslova vřelo. Ukázal jsem jí zprávu z předchozího dne a žádal vysvětlení.

Zavolali jsme neznámému odesílateli

Z té zprávy mi bylo zle. Dotyčný mi tam psal, že mě přítelkyně podvádí. Dokonce si pro sebe nenechal ani nechutné detaily. Přítelkyně ale nevěru popřela, a ještě se zlobila, že jsem tomu uvěřil.

Chtěl jsem vědět, jak to je. Lže mi přítelkyně do očí, nebo se někdo jen spletl? Rozhodli jsme se na to číslo zavolat. A tehdy se ukázalo, odkud vítr vane.

Neuvěříte, kdo mi tu nechutnou zprávu poslal. Byla to moje bývalá přítelkyně, kterou jsem kdysi nechal. Už to bylo asi pět let dozadu, ale ona se tím očividně pořád užírala.

Poznal jsem ji po hlase prakticky okamžitě. Koktavě drmolila cosi jako omluvu. Když jsem zavěsil, nevěděl jsem, jestli se smát, nebo se zlobit. Tohle by mě rozhodně nenapadlo.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články