Filip (40): Bývalá žena nezvládá výchovu naší dcery. Dovolí jí úplně všechno

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 252
muz 252

Filip je tři roky po rozvodu. S manželkou si z nějakého důvodu přestali rozumět, jak on sám přiznává, hodně tomu napomohla i skutečnost, že ho jeho žena podvedla. Filip a jeho žena mají jednu dceru, která po rozvodu zůstala bydlet s matkou a k Filipovi jezdí jednou za čtrnáct dní.

Pan Filip se nám v e-mailu, který nám zaslal, přiznal k tomu, že se mu nelíbí, jak jeho bývalá žena jejich společnou dceru vychovává. Dle jeho názoru totiž výchovu dospívající dcery ani trochu nezvládá a on se bojí, že by to na ní mohlo zanechat následky.

Bylo pro mě samozřejmostí, že dcera zůstane se svou matkou

Na začátku svého e-mailu nám pan Filip popisuje, jak probíhal rozvod s jeho ženou. Píše, že pro něho bylo naprostou samozřejmostí, že dcera zůstane bydlet se svou matkou. Soud u rozvodového stání rozhodl tak, že Markéta bude k otci jezdit jednou za čtrnáct dní. S tím obě strany souhlasily.

„Byl jsem přesvědčený, že když nechám dceru na starost převážně své bývalé ženě, bude o ni dobře postaráno,“ píše Filip. „V době rozvodu bylo Markétě třináct let, byla právě na začátku puberty, což na ní začalo být znát, pokračuje. Už v té době to chtělo, aby manželka zavedla ráznou a pevnou výchovu, aby z naší dcery vyrostl rozumný a zodpovědný člověk.“

Nesouhlasil jsem s tím, jak manželka dceru vychovávala

„Bohužel jsem si zanedlouho po rozvodu začal všímat, že manželka výchovu naší dcery úplně nezvládá,“ svěřuje se nám pan Filip, kterému se nelíbilo, že jeho bývalá žena jejich dceři všechno dovolila. „Když byla Markéta u mě na víkend, chtěla po mně, abych ji pustil s kamarádkami ven, píše. Domů se chtěla vrátit až po půlnoci, což mi nepřipadalo ani trochu vhodné,“ píše Filip, „na to mi ale Markéta řekla, že jí to máma dovoluje. Hodně mě to překvapilo,“ zmiňuje v e-mailu.

Po této zkušenosti se Filip spojil se svojí bývalou ženou a chtěl po ní vysvětlení. Od bývalé manželky se dozvěděl, že nechce Markétu omezovat, protože se na ní údajně negativně podepsal jejich rozvod. Proto zaujala postoj být své dceři kamarádkou a dovolovat jí prakticky vše, co dospívající dcera chtěla.

Mám strach, co z naší dcery vyroste

Rozdílný pohled Filipa a jeho bývalé ženy na výchovu začal být v průběhu let hodně znát. Kdykoli totiž byla Markéta u svého otce, dožadovala se věcí, které byly v domácnosti její matky samozřejmostí, kdežto u otce se jich nedočkala.

„Nestačil jsem se divit, když mi moje 16letá dcera oznámila, že chce v sobotu jít na party, která se měla konat u některého z jejích kamarádů,“ dozvídáme se v e-mailu pana Filipa. „Byla to ještě moje malá holčička, kvůli mámině výchově se ale chovala nepatřičně,“ pokračuje. „Markéta si zvykla, že si může dělat úplně všechno, co si zamane,“ zoufá si Filip. „Mám strach, co z ní vlivem výchovy její matky vyroste.“

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články