Filip (35): Manželka za rok přibrala 40 kilo. Svoji váhu neřeší, ale já se za ni stydím

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 43 1
muz 43 1

Jedno životní dilema v současné době řeší náš čtenář Filip. Ten se s naší redakcí podělil o své pocity týkající se jeho manželky. Dle jeho slov za rok přibrala pro někoho možná neuvěřitelných 40 kilo. Podle Filipa největší problém spočívá v tom, že si svoji změnu ani trochu nepřipouští.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Filip se nám naprosto otevřeně přiznal, že se za svoji ženu stydí. Těch několik desítek kilo je na jeho dříve drobné manželce Tereze prostě znát a nelze si nevšimnout, že má s váhou problémy. Ona se ale tváří, že je ve svém novém těle spokojená.

Všímal jsem si, že jí začalo chutnat

Vše odstartovalo před rokem, kdy se Tereza začala přejídat. Filip nám vypráví, že si na své ženě všímal, jak jí najednou začalo chutnat. Zmiňuje se o pozdních večeřích nebo nočních nájezdech na ledničku, kdy byla jeho manželka schopna spořádat celé balení salámu na posezení.

„Nechtěl jsem ji upozorňovat, že jí více než obvykle. Bylo ale vidět, že se jídlu ani trochu nebrání,“ vzpomíná Filip nahlas. „Když jsem si Terezu před deseti lety bral, vážila padesát kilo i s postelí,“ zasměje se, „byla drobné postavy. Před rokem se mi začala měnit před očima.“

Postupně přibírala, ale váhu neřešila

Manželka pana Filipa začala postupně přibývat na váze. Od Filipa se dozvídáme, že vzhledem k její drobné postavě bylo zanedlouho patrné, že má nějaké to kilo navíc. Přiznává se nám, že ačkoli on si toho všímal a dělalo mu to starosti, jeho žena váhu neřešila. Dokonce se tvářila, že je všechno v pořádku.

„Asi za dva měsíce už bylo vidět, že je oplácanější v obličeji,“ vzpomíná nešťastný Filip, který se netají tím, že ho situace od začátku velmi trápila. Nikoli proto, že by se mu jeho žena s pár kily navíc nelíbila, ale spíše proto, že se bál o její zdraví.

Přestala to mít pod kontrolou

„Týdny plynuly, a když to řeknu úplně upřímně, moje manželka doslova kynula,“ povzdechne si smutně. „Snažil jsem se ji upozornit, že je něco špatně, sama na sobě musela vidět, že se nevejde do svého původního oblečení,“ vzpomíná, „vždy to ale dospělo k hádce.“

Filip pokračuje vypravováním, že se jeho žena postupem následujících měsíců dostala na váhu, která byla o 40 kilo větší než před rokem. Filipa dokonce napadlo, jestli za tím není nějaký zdravotní problém. Jeho manželka však návštěvu lékaře odmítla.

Stydím se za to, jak moje žena vypadá

Krátce předtím, než se s námi Filip v redakci rozloučí, se nám s něčím přizná. Dle jeho výrazu soudíme, že pro něho není lehké říci to nahlas, přesto má potřebu se alespoň někomu svěřit.

„Bude to možná znít ode mě hnusně,“ vydechne zhluboka, „ale za svou ženu se stydím. Stydím se za to, jak vypadá,“ přiznává s pohledem sklopeným k zemi. „Žijeme na malém městě, kde každý každého zná, a to víte, manželčina nadváha je u nás tématem číslo jedna,“ vypráví nešťastně. Nejvíce ho na tom mrzí, že jeho žena odmítá cokoli řešit, a Filip se bojí, kam to její přejídání a přibírání na váze ještě povede.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články