Erika (31): Tchyně mě udala na policii. Když se do toho vložil manžel, rozpoutal ještě větší peklo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Tchyne kontrola
Tchyne kontrola

Ne všechny ženy mají dobrý vztah se svojí tchyní. Erika je bohužel ten případ, kdy si snacha a tchyně nesednou, ba spíše naopak. Erika proti mamince svého přítele nic neměla, snažila se s ní vycházet. To se ale rozhodně nedalo říci o Heleně, která se snažila zničit Erice život.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Eričin e-mail začíná přiznáním, že ji její tchyně Helena neměla ráda už od samého začátku. Zavzpomínala na první okamžik, kdy se potkaly. Prý ještě nikdy neviděla takové zlo v očích, jako právě u maminky svého tehdy ještě přítele Petra. To byl ale teprve začátek…

Nepadla jsem jí do oka

„Petr se rozhodl představit mě mamince asi tři měsíce poté, co jsme spolu začali chodit,“ píše Erika. „Před schůzkou jsem byla hodně nervózní. Jako bych tušila, že to nedopadne dobře,“ uvažuje.

Erika čekala ledasco, dokonce počítala i s možností, že si třeba hned nesednou a budou k sobě muset najít cestu. Jenže realita byla úplně jiná. Daleko horší.

„Nepadla jsem jí do oka, to bylo znát hned od začátku,“ zoufá si Erika. „Ještě nikdy jsem neviděla takové zlo v očích, jako právě u ní. Doslova mě probodávala pohledem, a kdyby mohla očima vraždit, už bych tu nebyla,“ píše upřímně.

Pořád proti mně něco měla

Helena dávala Erice při každé příležitosti najevo, že pro jejího syna není dost dobrá. Schválně mluvila o jeho bývalých partnerkách. Zmiňovala se, že měl vždycky vyšší cíle a tentokrát se spokojil s málem.

„Trápilo mě to,“ netají se Erika. „Když jsme jí po roční známosti oznamovali, že se budeme brát, prohlásila, že každý dělá chyby a rozvést se je dneska tak snadné,“ pokračuje a dodává, že ji její slova velmi zasáhla.

Neustále jsem ji měla za zadkem

Po svatbě to teprve začalo. Tchyně se totiž rozhodla svoji snachu neustále kontrolovat. Především pak v tom, jak se stará o jejího syna, kterého jí doslova ukradla.

„Ať jsem udělala cokoli, dokázala to zkritizovat,“ dozvídáme se od Eriky. „Špatně jsem vařila, neuměla jsem žehlit a doma byl vždycky hrozný nepořádek, ačkoli jsem uklízela každý den a bordel tam fakt nebyl,“ píše.

Helena to přeháněla. Kontrolovala snachu, jak se stará o jejího syna. A když se jí zdálo, že pro něho nedělá dost, udala ji na policii. A to byla poslední kapka.

Manžel se za mě postavil

„Do té chvíle stál můj manžel tak někde mezi námi,“ stěžuje si Erika, že se jí manžel nezastal, ačkoli si mu často stěžovala, že ji jeho matka nemá ráda. „Po udání na policii, což byl fakt vrchol, se konečně postavil za mě,“ pokračuje.

A proč to udání? Tchyně udala svoji snachu za to, že údajně omezuje jejího syna v pohybu, zamyká ho doma, bere mu klíče a nedává mu najíst. Dokonce prý mělo dojít i k násilí z její strany, o syna se strašně bála a volala o pomoc.

„Byla jsem u výslechu, ještě nikdy jsem se necítila tak poníženě, ačkoli jsem nic neudělala,“ stěžuje si Erika. „Manžel ale konečně pochopil, o co tady jde, a matce zatnul tipec. Od té doby stále rýpe a má blbé poznámky, je to ještě větší peklo. Ale kdo ví, třeba toho jednoho dne nechá úplně,“ doufá Erika.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články