Pavel (49): Objevil jsem nové touhy, které manželka zavrhuje. Také si myslíte, že jsou tak hrozné?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz nastvany
Zdroj: Shutterstock

Přivedl mě k tomu kamarád a já se pro to okamžitě nadchl. Zpočátku jsem si netroufl svoji novou zálibu byť jen slůvkem zmínit před mojí ženou, vyskočila by z kůže. Proto jsem se schovával u kamaráda a nové touhy sdílel s ním. Jenže mi to časem nestačilo a já to zkusil i doma. A to jsem neměl dělat.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Pavel si našel novou zálibu. Doslova se nadchl pro koníček, kterému jeho žena nerozumí, ba co víc – odsuzuje ho. Přesto si dovolil projevit své nově objevené touhy u nich doma. Reakce jeho manželky Sabiny ho nemile překvapila.

Byl jsem jako v Jiříkově vidění

Kamarád mě cca před půl rokem pozval k sobě domů. Chtěl mi ukázat svoji sbírku, o které v práci tak často mluvil. Byl jsem zvědavý, co všechno doma má – prý toho měl hodně!

A rozhodně nepřeháněl. Když jsem poprvé dorazil do jeho bytu, cítil jsem se jako v Jiříkově vidění. To nebyl byt pro člověka – to byl byt přizpůsobený pro zvířata, která choval.

Nadchlo mě to, ale doma jsem o tom musel mlčet

Kamarád Jirka mi všechno nadšeně ukazoval. Nadchlo mě to, dokonce jsem si některá jeho zvířata troufnul vzít do ruky, byť jsem to nikdy předtím neudělal.

Jeho koníček v podobě chování pavouků, tarantulí a dalších podobných stvoření se mi zalíbil natolik, že jsem sám zatoužil mít alespoň jednoho tvorečka doma.

Jenže to nešlo. Manželka bytostně nesnáší pavouky, a to dokonce tak, že při pohledu na ně je schopná omdlít. Bylo mi jasné, že něco takového by nesmělo přes práh.

Její reakce mě zaskočila

Nakonec jsem to nevydržel a manželce za zády jsem si domů pořídil maličkaté terárium a do něj jednoho pavouka, kterého mi kamarád daroval. Byl nadšený, že do svého koníčku přilákal někoho dalšího a měl ho s kým sdílet.

Když to viděla žena, málem to s ní seklo. Hrozně se na mě rozzlobila a ztropila takovou scénu, jakou jsem za roky našeho manželství ještě nezažil.

Ten pavouk musel okamžitě z domu, ještě ten den jsem ho musel odvézt kamarádovi. Bylo mi to líto, ten koníček jsem si oblíbil a už jsem se nechtěl jen chodit dívat ke kamarádovi. Chtěl jsem je mít doma!

Nemá pro to pochopení

Snažil jsem se svoji ženu přesvědčit, aby mi dovolila mít doma alespoň jedno terárium a v něm jednoho pavoučího obyvatele. Nechtěla o tom ani slyšet.

Zkoušel jsem to několikrát. Přísahal jsem jí, že s ním nebude mít žádné starosti. Že na něho nemusí sahat, nemusí si ho vůbec všímat. Byla nekompromisní, a dokonce mi řekla, že jestli ještě jednou přitáhnu domů nějakou potvoru, vyhodí mě z bytu.

Co mám dělat? Nadchl jsem se pro koníček, který moje žena zavrhuje a zakazuje mi ho. Jenže mě to láká stále více a více. Nemůžu si pomoct.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články