Emil (42): Kamarád mi chodil za ženou. Když jsem to zjistil, oplatil jsem mu stejnou mincí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 30
muz 30

Patrika jsem znal déle než dvacet let. Vyrůstali jsme vedle sebe, chodili spolu do školy a v mládí vymýšleli nejrůznější lumpárny. Považoval jsem ho za svého velmi dobrého kamaráda, ba dokonce toho vůbec nejlepšího. Svěřoval jsem se mu úplně se vším a myslel si, že mu můžu věřit. Bylo pro mě obrovským zklamáním, když jsem zjistil, že mi dlouhé měsíce chodí za manželkou. Takovou zradu jsem od nejlepšího kamaráda nečekal.

O poměru mojí ženy a nejlepšího kamaráda Patrika jsem se dozvěděl úplnou náhodou. Vrátil jsem se domů nečekaně o něco dříve. A jak už to tak bývá, našel v předsíni cizí boty. To by ještě samo o sobě nemuselo nic znamenat, Patrik k nám domů chodil často na návštěvu a mnohdy i se svojí manželkou. Že nejde o neškodnou návštěvu, jsem zjistil ve chvíli, kdy jsem z ložnice uslyšel ony pověstné zvuky. Ti dva o mně neměli tušení.

Zpočátku jsem nevěděl, jak s touto informací naložit

Toho dne jsem se domů vrátil až nad ránem, musel jsem ten nepříjemný zážitek spláchnout několika panáky v baru. Celou dobu jsem přemýšlel, jak mám naložit s pravdou. Praly se ve mně pocity dvojí zrady, cítil jsem se poníženě a zrazeně zároveň. Pořád dokola jsem se v duchu ptal sám sebe, jak mi to mohli udělat? Kamarád, kterého jsem znal roky a považoval ho nejen za přítele, ale dokonce i za bratra. A žena, kterou jsem si vzal a kterou jsem miloval.

Čím více panáků jsem do sebe nalil, tím se pocity smutku a bolesti postupně měnily v chuť se pomstít.

Chtěl jsem, aby věděl, jaké to je

V hlavě se mi zrodil plán. Když mi kamarád chodil za ženou, udělám mu to samé. Jen ať vidí, jak bolí zrada od dlouholetého přítele, jen ať trpí, jako jsem trpěl já. Kdykoli jsem se totiž podíval na svoji ženu, která i nadále vesele předstírala, že se nic neděje a neměla ani tušení, že já celou pravdu dávno znám, vybavil jsem si je dva, společně u činnosti, která byla až příliš důvěrná.

Začal jsem se dvořit Patrikově manželce. Nebylo to těžké, Patrik ji očividně hodně zanedbával a ona se cítila opuštěně. Proto pro mě nebyl problém ji svést a oplatit svému kamarádovi stejnou mincí. Pak jen stačilo počkat, až na to přijde.

Chtěli ze mě udělat toho nejhoršího, to se jim ale nepovedlo

Trvalo jen pár dní, než se rozzuřený Patrik objevil u našich dveří a skoro až hystericky na mě hulákal, co jsem to sakra provedl. O nevěře svojí ženy již očividně věděl a myslel si, že mi to dá pořádně sežrat. K jeho naštvaného výlevu se přidala i moje překvapeně se tvářící manželka, která mi za nevěru začala vyhrožovat rozvodem. Já se tomu všemu jen smál.

Když se ti dva dostatečně vynadávali a zchladili si žáhu, znemožnil jsem jim dělat ze mě toho nejhoršího. S naprostým klidem jsem jim řekl, že by si měli zamést před vlastním prahem, protože už nějakou dobu vím, že to společně za mými zády táhnou. Jejich zaskočené výrazy stály za to.

Nakonec jsem to byl já, kdo podal žádost o rozvod. Teď už vím, že ne nadarmo se říká, že pomsta je sladká. Ta moje sladká byla.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články