Eliška (35): Když mi přítel řekl své tajné přání, hrůzou jsem zkameněla

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena pritel prani
Zdroj: Shutterstock

Někdy si myslíme, že člověka po našem boku známe. Že nás ničím nepřekvapí, nebo alespoň ne něčím šíleným, o čem se nám ani nezdálo. Jenomže Eliška po pěti letech s přítelem zjistila, že jejich vztah pravděpodobně nemá budoucnost. Prozradil jí totiž, o čem už od dokončení školy sní.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Když jsem ho poznala, byl to dokonalý chlap. Vlastně pořád je. Milovala jsem ho a stále miluji, i tak jsem ho ale musela opustit,“ píše čtenářka. „Každý z nás si totiž představoval budoucnost úplně jinak.

Je jenom škoda, že mi to neřekl před lety. Bolí to, být s někým ve vztahu pět let a potom zjistit, co před vámi tajil. Kdybych to věděla dříve, nenavázala bych s ním tak vážný vztah a netrpěla bych teď zlomeným srdcem.“

Přiznal se mi, že svou budoucnost vidí jinde

Jednoho dne přišel přítel za Eliškou s tím, že s ní potřebuje o něčem vážném mluvit. Ona se bála, a nakonec se ukázalo, že právem. Oznámil jí totiž, že by se jednou rád odstěhoval do Anglie.

„Řekl mi, že si to přeje už od doby, co dokončil střední školu. Líbí se mu tamní kultura i podmínky, jenom čekal na vhodnou příležitost, kdy se k tak vážnému kroku, jako je opustit svou rodnou zemi, odhodlat,“ píše čtenářka.

„Řekl mi, že by byl rád, kdybych jela s ním a kdybychom začali nový život někde jinde, někde, kde je lépe. Zkameněla jsem a zírala na něho, doufala jsem, že mi řekne, že je to jenom vtip. On ale nevypadal, že by žertoval.“

Když se Eliška ptala, proč jí tohle své tajné přání neřekl už dávno, odpověděl, že dívku, se kterou chodil před ní, to příliš vyděsilo. Myslel si, že pokud naváže s někým vztah, dokáže ho pak přemluvit, aby odcestoval s ním.

„V podstatě mi řekl, že se se mnou sbližoval tak dlouho, aby měl jistotu, že ho neodmítnu a odstěhuji se do ciziny také. To se ale přepočítal. Já jsem mu totiž řekla, že se nikdy stěhovat do Anglie nechci.“

Každý jsme si šli svou vlastní cestou

I když Elišce její přítel chybí každým dnem, bylo to podle ní tak nejlepší. On ani nepřemýšlel o tom, že by od svého snu upustil. Řekl jí, že pokud s ním nechce nikam jet, odstěhuje se sám.

Pak dodal, že by možná už bylo načase, aby si svůj sen splnil. Pokud si najde vztah přímo tam, nebude muset řešit, že se s ním někdo nechce stěhovat. „V jednu vteřinu mi řekl, že dá přednost cizině přede mnou.

Prakticky hned potom ale začal s přemlouváním, zda si to opravdu nechci rozmyslet. To, co říkal, nedávalo žádný smysl. Neviním ho z toho, že má sny, ale měl mi to říci už kdysi. Ublížil mi jenom tím, že to přede mnou tajil.“

Eliška je dnes s expřítelem stále v kontaktu. Kdykoli si ale napíšou, ona cítí u srdce velkou bolest a přemýšlí, že by s ním měla veškeré spojení přerušit. „Byl pro mě vším, ale každý si teď jdeme jinou cestou,“ vysvětluje.

„Měla bych se soustředit na navazování nových vztahů a přestat smutnit po někom, kdo se ke mně zachoval v podstatě strašně nefér. Nejsem si ale jistá, zda to někdy vůbec dokážu překonat,“ dodává.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články