Dominik (31): Vyzkoušel jsem něco nového. Tohle by se zalíbilo i vaší ženě

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz zamysleny 2
Zdroj: Shutterstock

Podle Dominika je na světě spousta věcí, které stojí za to si užít. On sám je požitkář, který by nejraději vyzkoušel všechno, co se dá. Uvědomuje si ale, že je na to život příliš krátký, a tak pečlivě vybírá, do čeho jít a do čeho ne.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

„Mám manželku, která většinou toleruje, když se rozhodnu utratit naše půlroční úspory za nějakou akci. Chápe, že žijeme jen jednou, takže souhlasila, když jsem se potápěl s delfíny, skákal padákem a zkoušel bungee jumping,“ vysvětluje.

Dominika by ale nikdy nenapadlo, že obyčejný paintball by mohl zaujmout právě i jeho manželku. A dnes možná trochu lituje toho, že ji tehdy vzal s sebou. Ona totiž zájmu vyloženě propadla.

Chtěl jsem to zkusit už roky

„Dělal jsem různé adrenalinové věci, ale nikdy jsem si nevyzkoušel obyčejný paintball. A tak jsem se jednou rozhodl, že je konečně čas. Moje žena byla nadšená a za každou cenu chtěla jít taky.

Jenže zatímco já jsem zjistil, že rána z paintballové zbraně bolí víc, než jsem čekal, mojí ženě se to zalíbilo.“

Když přijeli domů, Dominik objevil na svém těle několik velkých podlitin a slíbil sám sobě, že i když si zážitek užil, už nikdy by paintball neopakoval. To ale netušil, že zdaleka nebyl poslední, na kterém kdy byl.

Několikrát šla s kamarády, začal jsem žárlit

Dominikovu ženu tato zábava chytla natolik, že na další týden sehnala partu kamarádů, kteří by s ní šli. Přemlouvala i svého muže, ten ale odmítl. „Bylo mi trapné přiznat pravdu, že se bojím, takže jsem se vymluvil na práci,“ dodává.

Když se jeho žena vrátila domů, nemluvila o ničem jiném. Několikrát zmínila kamaráda Tomáše, který prý trefil každý cíl a vydržel všechny rány bez jediného zvuku.

Dominik doufal, že jeho ženu paintball brzy omrzí. Ale zmýlil se a v následujícím měsíci musel vyprávění o dokonalém Tomášovi snášet hned dvakrát. „Začal jsem žárlit,“ přiznává se.

„Nechápal jsem, jak může moje manželka tak náročnou zábavu zvládat bez bolesti, a to i když vždy přišla s tisícem modřin. Nerozuměl jsem tomu, proč jsem já takový srab, aby musela chodit na hry s jinými chlapy.“

Raději trpím, než abych žárlil

Dominik se proto rozhodl při další příležitosti vyrazit se ženou na paintball také. Potkal se s Tomášem, který se mu podle všeho ani trochu nelíbil. Když se ale na něho pokusil při hře zaměřit, neměl šanci.

„Schytal jsem miliardu ran. Kdykoli jsem vykřikl, měl jsem pocit, že se Tomáš ušklíbl. Doma jsem pak byl celý rozlámaný a žena mě utěšovala, to mi ale zase přišlo trapné, protože ji samotnou nic nebolelo,“ dodává.

Od té doby, kdykoli se Dominikova manželka zmíní o paintballu, jeho preventivně rozbolí celé tělo. I tak ale souhlasí, že je to skvělý nápad, a vyrazí s ní. Večer toho pak lituje, ale předem ví, že příště opět neodmítne. Nenechá prý totiž nějakého Tomáše vyhrát.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články