David (56): Všem tvrdím, že manželka odjela do lázní. Pravé místo jejího pobytu nesmím prozradit

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz deprese lecebna
Muz deprese lecebna

Manželka pana Davida je už několik týdnů pryč. On všem tvrdí, že odjela do lázní, kde si léčí bolavá záda. Pravda je přitom úplně jiná, ale David moc dobře ví, že pokud by vyplavalo na povrch, kde se jeho žena skutečně nachází, mělo by to katastrofální následky.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

David nám do redakce poslal e-mail. Po několika týdnech jedné velké lži totiž ucítil potřebu se alespoň někomu svěřit, aby na své velké tajemství nemusel být sám.

O jejích problémech jsem věděl pouze já

Všechno to začalo před rokem a půl. Tehdy se u manželky pana Davida začaly objevovat zvláštní psychické potíže.

„Manželka se mi tehdy svěřila, že pomýšlí na sebevraždu,“ vzpomíná David. „Byl to pro mě šok, do té doby to byla veselá usměvavá ženská,“ pokračuje.

Snažil se být pro svoji ženu oporou, aby na tak těžké myšlenky a pocity nebyla sama. Rozhodli se o jejích problémech nikomu neříct a nechat si je jen pro sebe.

Její stav se zhoršoval. Snažili jsme se to maskovat

„Manželka na tom začala být zdravotně stále hůře,“ píše pan David. „Brala spoustu léků, chodila na sezení, ale její stav se bohužel nelepšil.“

Před rodinou, sousedy i kamarády se manželé snažili tento zdravotní problém utajit. Davidova manželka si nepřála, aby kdokoli věděl, že trpí depresemi a musí brát antidepresiva.

„Vymlouvali jsme se z rodinných oslav, na které se žena necítila, a naštěstí nám to procházelo,“ dozvídáme se. „Bylo nám ale jasné, že pokud se to nezačne lepšit, budeme muset přistoupit k dalšímu kroku.“

Všem okolo tvrdím, že je manželka v lázních s bolavými zády

Už je to několik týdnů, co je manželka pana Davida hospitalizovaná v psychiatrické léčebně. Podle všeho se jí tam daří dobře, rozhodně lépe než doma.

„Moje žena mě prosila, abych to nikomu neříkal,“ píše David. „Proto jsem všem řekl, že je v lázních kvůli zádům. Uvěřili mi.“

Zatím se Davidovi daří udržet tajemství jeho ženy pod pokličkou. Nyní jí ale prodloužili hospitalizaci a on se bojí, že bude muset s pravdou ven.

Nevím, jak se budou tvářit, jestli zjistí pravdu

„S manželkou jsem v kontaktu a párkrát do měsíce za ní jezdím,“ vysvětluje David. „Nyní ale řeším dilema, protože jí prodloužili pobyt a nikdo mi neuvěří, že je v lázních tak dlouho,“ zoufá si nešťastně.

David se proto obává, že bude muset jít s pravdou ven. Má ale strach, co by na to řeklo jejich okolí, především pak jejich děti, které celou tu dobu o ničem neví.

„Neumím si představit, že za nimi jdu a řeknu jim, jak to vlastně ty poslední měsíce bylo,“ uvažuje. „Tohle by nám neodpustili, vždyť jsme jim lhali,“ uznává a tím uzavírá svůj e-mail.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články