David (47): Nikdy jsem nezjistil, proč mě žena opustila. Dospělý syn zná pravdu, ale nechce mi ji prozradit

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
muz 28
muz 28

David žil se svou ženou šťastně šest let. Dva roky po svatbě se jim narodil syn, zařídili si společně domek na vesnici a plánovali Michala vychovávat venkovským životem. Jenomže když byly jejich synovi čtyři roky, Zita se rozhodla, že se chce s Davidem rozvést.

„Jako důvod tenkrát uvedla vzájemné odcizení. Přitom jsme spolu trávili každý den a já měl naopak čím dál víc pocit, že s ní chci být až do konce života,“ vypráví David. Zita mu tenkrát řekla, že se chce rozvést, je ochotná dát Michala do střídavé péče, že prý nechce žádné hádky a David by to neměl komplikovat.

Nerozuměl jsem a dlouho jsem podepsání smlouvy oddaloval. Nakonec jsme se ale přesto rozvedli

„Její rozhodnutí přišlo ze dne na den. Nechápal jsem, co se stalo, a dlouho jsem to nechtěl řešit. Ptal jsem se na skutečný důvod, ale vždycky mi jenom odpověděla, abych to neřešil,“ vzpomíná David. Zita hned po tom, co Davidovi svěřila svůj záměr, odjela bydlet ke kamarádce. Dokud David neslíbil, že smlouvu podepíše, nechtěla s ním vůbec mluvit.

Nakonec Davidovi nezbývalo než souhlasit. „Nechtěl jsem přijít o syna. Byli jsme tenkrát oba mladí a nerozvážní, mohlo to být i tím,“ uvažuje. Rozvedl se se Zitou, když mu bylo dvacet pět let. Dodnes ale netuší, co je skutečnou příčinou jejího rozhodnutí.

Zdroj: 123RF.COM

Syna jsme měli ve střídavé péči. Prořekl se, že tuší, proč mě opustila

Jak Zita slíbila, tak také splnila. Po týdnu si Michala s Davidem střídali. „Syn měl možnost slyšet spoustu rozhovorů, všímat si matčiných nálad, leccos vydedukovat. Teď je dospělý a baví se se mnou i Zitou. Nedávno se omylem prořekl, že nejspíš zná pravý důvod našeho rozchodu. Nechce mi ho ale říct.“

Zita má dnes nového manžela, s ním dvě děti a žije šťastný život. David se pokoušel několikrát navázat vážný vztah, ale po mladickém manželství se mu už nepodařilo najít další lásku. „Dávno jsem rozvod překonal. Vrtá mi ale stále hlavou, co se tehdy stalo, že mě tak náhle opustila. Kvůli nevěře to být nemohlo. Já jí nezahýbal a ona byla s Michalem pak dlouhou dobu sama, než se po sedmi letech znovu vdala,“ vzpomíná David.

Záhada nakonec bohužel zůstává nevyřešena. Michal sice něco tuší, ale nechce říct ani slovo. Obává se prý, že by ublížil jak otci, tak matce. A jelikož je má oba rád, řekl pouze jediné. „Tvrdí mi, že se tím nemám trápit, protože to nebyla moje vina. To mě uklidňuje pouze napůl,“ stýská si David.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články