Dalibor (43): Chtěl jsem ji zahrnout luxusem. Život na vysoké noze ji nebavil

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 40 1
Zdroj: 123RF.COM

Kdekdo by dal cokoliv za život v přepychu. Nemuset řešit finance a netrápit se, jestli vyjdete od výplaty k další výplatě. Užívat si peníze a neobracet každou korunu alespoň třikrát, než se ji rozhodnete utratit. Daliborovi se v životě dařilo. Patřila mu úspěšně se rozvíjející firma, o peníze tak nikdy neměl nouzi. Každá mince ale má dvě strany, úspěch je závislý na časové investici a čím více času věnujete firmě, tím méně času vám zbývá na soukromý život. A to byla daň, kterou pan Dalibor dlouhé roky za svůj přepychový život platil.

V životě mu chyběla láska

Pan Dalibor svůj život popisuje jako celkem spokojený. Před několika lety koupil firmu, která toho času krachovala. On v ní ale viděl potenciál. Díky této jeho vidině se mu o několik let později podařilo firmu opět postavit na nohy a zasloužit se o to, že v současné době velmi slušně prosperuje. Snaha dostat podnik zase zpátky na vrchol ale měla svou cenu – pan Dalibor neměl příliš volného času, který by mohl věnovat svému soukromému životu. Většinu dne trávil ve firmě, schůzkami s klienty nebo na služebních cestách. To se negativně podepsalo na jeho vztazích, které končily ještě dříve, než vůbec stihly začít. V životě tak panu Daliborovi chyběla láska.

Zdroj: 123RF.COM

Věřil, že právě ona je ta pravá

V životě pana Dalibora se během let vystřídalo několik žen. Některé kolem něho jen tak propluly, jiné za sebou zanechaly nesmazatelnou stopu. Když do jeho života vstoupila Marika, byl pan Dalibor přesvědčený, že právě ona je ta pravá. Najednou si uvědomil, že chce mít po svém boku partnerku, o kterou by se mohl kdykoli opřít a která by tu byla, kdykoli by ji potřeboval. Proto se rozhodl, že tuto šanci nezahodí.

Zdroj: 123RF.COM

Přál si vedle sebe Mariku udržet za každou cenu. Během let se několikrát přesvědčil o tom, že ženy nejvíce letí na peníze. A jelikož on o peníze neměl nouzi, myslel si, že když Mariku zahrne luxusem, pojistí si ji.

Nebyla zvyklá na luxus

Marika byla krásná a chytrá, k Daliborovu překvapení však pocházela z nižších poměrů. Netajila se tím, že její rodina v minulosti neměla příliš mnoho peněz. Život po boku bohatého může tak pro ni byl něčím naprosto neznámým. Nejdříve se jí líbilo, že jí kupuje pěkné šaty a drahé šperky, ale velmi rychle se ukázalo, že na takový život není stavěná. Dalibor si myslel, že Marice ukáže, jak snový může být život na vysoké noze, ale ona o nic z toho nestála.

Dalibor si myslel, že mu peníze zajistí lásku, ale spletl se. Kterékoli jiné ženě by možná život na vysoké noze vyhovoval a užívala by si ho. Marika ho ale právě pro jeho způsob života, který pro ni byl naprosto neznámý a nový, nakonec opustila.

Dala mu tak najevo, že za peníze si lásku opravdu nekoupí.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články