David (45): Manželka si dala novoroční předsevzetí, teď tím terorizuje celou rodinu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 40 1
muz 40 1

Novoroční předsevzetí někdo dodrží, jiný k tomu nemá dostatečně pevnou vůli. Přesto si je dáváme často znovu a znovu. A jedním z těchto příkladů je i Martina, která se letos rozhodla začít něco dělat se svou postavou. Ačkoli to podle Davida není vůbec třeba. To ale není ten hlavní problém.

David svou manželku ve zdravém životním stylu plně podporuje. Jenomže ona se rozhodla, že kromě sebe zapojí do nového životního stylu celou rodinu. A jelikož je její denní režim poměrně přísný a změnil v rodině téměř vše, je to velký problém.

Nepotřebuje hubnout. Vzala si ale do hlavy, že žijeme nezdravě

„Když žena jako každý rok po novoročním přípitku prohlásila, že začíná jíst zdravě, řekl jsem jí, že je krásná a hubnout nepotřebuje. Ihned mě opravila, že nehodlá pouze hubnout, ale celkově na sobě zapracovat, zlepšit si kondičku a začít lépe jíst,“ vypráví David. Pochválil ji za skvělý nápad a souhlasil, že by se v rámci možností mohl přidat. To ale netušil, co hned následující den přijde.

Zdroj: 123RF.COM

„Jsme zvyklí brzy vstávat, proto nám ani po Silvestru nevadilo, když v deset hodin pustila hlasitou hudbu a sehnala mě i naše dvě děti do obývacího pokoje. Rozcvičku jsme brali jako skvělý vtip, a s trochou nelibosti jsme se jí všichni zúčastnili,“ říká autor příběhu. To ale netušil, že se bude ranní aktivita opakovat každý den.

Zdroj: 123RF.COM

Nutí nás změnit to, na co jsme zvyklí. Nechce po nás zdravý život, ale úplně jiný život, než který žijeme

Podle Davida rodina nežije extrémně nezdravě. Jedí sice sem tam jídlo z fast foodu, ale oba synové se věnují fotbalu, on sám někdy zajde do fitka a do jídelníčku zařazují spoustu ovoce a zeleniny. Přesto se to Martině zdá málo.

„Náš den teď probíhá tak, že vstaneme v půl sedmé, deset minut cvičíme, pak si musíme dát každý sklenici studené vody před snídaní. Děti mají najednou omezený čas na počítačích, což je pro ně problém, protože během dvou vymezených hodin nestíhají často ani práci do školy.

Pokud trávím čas v práci, je to má jediná záchrana. Jakmile totiž mám celý den volno, je mou povinností doprovodit manželku na pravidelný dopolední dvoukilometrový okruh poklusem. A to nemluvím o tom, že nám najednou začala vařit cizrnu, kuskus a další „všeléky“, které nám s dětmi dává i do práce a do školy. Kdybych si odskočil o polední přestávce na oběd do restaurace, určitě by to zjistila.“

David doufá, že pokud bude jeho žena chtít opravdu nový systém dodržovat, pochopí brzy, že on a děti se zapojit odmítají. Potají si prý však myslí, že to jako každý rok po několika týdnech vzdá, a proto raději tiše spolupracuje a nevyvolává zbytečné hádky.
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články