David (38): Týden po svatbě jsem se dozvěděl, že manželka během vztahu zkoušela získat mého kamaráda

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
svadet muze
svadet muze

Pět společných let jsme prožili šťastně a spokojeně. A nakonec jsem se rozhodl požádat svou milou o ruku. Překvapilo mě sice, když se mě kamarád Dan ptal, jestli na to není brzy, ale nakonec souhlasil i s tím, že mi půjde za svědka. Prý se chtěl jenom ujistit, že jsem se rozhodl správně. Později jsem zjistil, že věděl víc, než mi řekl.

Svatba proběhla ve velkém. Spousta přátel, příbuzných, opravdu to byl největší den našeho života. A já se cítil šťastně jako nikdy jindy. Měl jsem za to, že už to tak bude napořád. Dan sice vypadal trochu sklesle a nebavil se s ostatními, ale já byl příliš zaneprázdněný na to, abych se ho ptal, co se děje.

Zdroj: 123RF.COM

Po svatbě jsem se s Danem několikrát pohádal. Nechápal jsem, proč se tolik změnil

S manželkou jsme si začali užívat nový život. Jeli jsme na líbánky, Dan mi každý den psal zprávy a ujišťoval se, že jsem v pořádku. První den jsem mu odepsal, potom už jsem ho ignoroval. Nechápal jsem, proč se o mě tak stará, myslel jsem, že žárlí, protože jsem teď ženatý chlap a nebudu mít na kamarády tolik času. Když jsme se po čtyřech dnech vrátili a já se s ním setkal, vynadal mi, že jsem ho ignoroval.

Odpověděl jsem mu, že se musí smířit s tím, že není mou prioritou. Křičel jsem na něho, že mě jeho neustálé sledování vytáčí a že by mi měl dát pokoj. Možná jsem to přehnal, ale tehdy jsem měl za to, že to on se chová špatně. Když mi později vysvětlil celou situaci, bál jsem se, že mi nikdy neodpustí.

Zdroj: 123RF.COM

Věděl něco, co já ne. Bál se mi o tom říct

Týden po svatbě se ukázal u nás doma. Žena byla v práci a já nebyl vůbec nadšený z toho, že přišel. Přivítal jsem ho ironickou otázkou o tom, zda mi opět přišel zasahovat do života. Byl naštvaný a řekl mi, že konečně musím znát pravdu. Moje žena se ho prý před několika měsíci pokusila svést. A to hned několikrát.

Nejdřív jsem tomu nevěřil, ale on mi začal objasňovat, že se o mě stará právě proto, aby se ujistil, že je moje žena tou pravou. Nechce prý, aby byl jeho nejlepší kamarád nějak raněn, jenomže ví, koho jsem si vzal. Chce prý, abych byl šťastný, ale po tom, co se ho moje žena pokusila několikrát neúspěšně svést, začal pochybovat o tom, že s ní budu šťastný.

Měl mi to říct před svatbou. Jenomže on mi nechtěl kazit radost. Teď nevím, zda bych měl své ženě věřit, že je vše už dávno minulostí, nebo s ní situaci řešit. Prozatím dělám, že o ničem nevím. S Danem se opět bavíme a snažím se ho nezanedbávat. Je mi líto, jak jsem se k němu zachoval. Dnes už vím, že to myslel dobře.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články