David (32): Šéf mě vyhodil z pozice team leadera. Místo toho zaměstnal moji ženu, já se cítím trapně

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 456
muz 456

Čtenář David pracuje se svou manželkou ve stejné firmě už pět let. Ještě do minulého týdne vykonával pozici team leadera, když byl najednou sesazen z pozice a nahrazen svojí ženou. Od té doby cítí velkou křivdu a připadá si neschopný.

Pozice vyžadovala organizaci a přesnost

David byl dobrý ve vedení týmu a rozdělování úkolů. Svou skupinu vždy dokázal motivovat a pod jeho vedením dosahovali pracovníci skvělých výsledků. Kromě organizování skupiny bylo ale také třeba dbát na přesné vyplňování formulářů a včasné zadávání informací do systému. „Tuto práci jsem většinou odkládal, protože mi připadala nezáživná, jelikož jsem během ní nepracoval s lidmi, ale s počítačem,“ popisuje David.

Své úkoly odkládal, až řediteli došla trpělivost

David svou nezáživnou část práce odsouval, až vznikl chaos. Nebyl schopen popsat situaci z minulých měsíců, ani o ní nevedl potřebné záznamy. Ředitele tato skutečnost rozčílila natolik, že Davida okamžitě zbavil pozice team leadera.

Hledal se vhodný kandidát a přihlásila se Davidova žena

Hlavním požadavkem byly zkušenosti, schopnost organizace a aktivní znalost cizího jazyka. Davidova manželka chtěla zkusit štěstí a zachránit rodinný rozpočet, takže se na tuto pozici přihlásila a doufala ve svůj úspěch. „Žena mi vyrazila dech, když hned po prvním kole věděla, že si vybrali právě ji,“ popisuje překvapeně David. „Svou závist jsem skrýval, ale nedokázal jsem plně předstírat radost, takže žena brzy poznala, jak se k celé situaci stavím,“ dodává.

Nová práce se jí zalíbila

Davidova žena byla přesně ten typ, který si práci s papíry vyloženě užívá. Stále při sobě nosila notes, kam si zapisovala potřebné informace, a s administrativou neměla sebemenší problém. „Viděl jsem, jak jí září oči a nechtělo se mi kazit její radost. Měl jsem ale pocit, že jsem zklamal jako muž, jelikož mě dokázala nahradit moje vlastní žena,“ mluví o svém trápení David.

David se cítil trapně a manželka se ho snažila uklidnit

„I dnes mi neustále opakuje, že jsem velmi schopný, věří v mé dovednosti. Prostě si jen myslí, že práce team leadera nebyla pro mě,“ tvrdí. David se nedokáže smířit s tím, že hlavní silou jejich rozpočtu bude jeho manželka. Ví, že nedělá správnou věc, ale neustále se snaží hledat na práci své ženy nějaké chyby. Upozorňuje ji často na nedostatky a říká jí, jak by práci měla dělat lépe.

V domácnosti se nyní střídá jedna hádka za druhou, jelikož Davidovo ego není schopné přijmout fakt, že jeho žena dosáhla vyšší pozice než on sám. Sám neví, jak se situace vyřeší, ale doufá, že ředitel brzy zbaví pozice team leadera jeho ženu, aby mohli znovu fungovat jako dřív.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články