David (24): Přítelkyně žertuje o koronaviru a směje se hloupým vtipům. Nechápu, že chodím s někým tak bezcitným

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 31 1
muz 31 1

Černý humor zkrátka někomu sedne, jinému ne. V žádném případě by se ale neměl přehánět, protože někdy vtipy hraničí s necitelností. A přesně to je případ Davidovy přítelkyně. Čtenář se nám svěřil s tím, že ačkoli ví, že je třeba situaci kolem koronaviru trochu odlehčit, Nikola se směje všem nesmyslným vtipům, má připomínky, které mohou snadno ranit, a dokonce využívá koronavirové situace pro zviditelnění se na sociálních sítích.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

„Černý humor mi nikdy nějak extrémně nevadil. Samozřejmě, pokud byl vtípek přestřelený, mávnul jsem nad tím rukou a pomyslel si o jeho šiřiteli své. Většině jsem se dokonce zasmál. Mám ale pocit, že to, co předvádí v posledních dnech Nikola, je něco neodpustitelného,“ svěřuje se David.

Každý den potkám na jejím profilu nový nesmyslný „vtip“

Nikola bydlí u rodičů a David sám ve své garsonce. Znají se zatím půl roku a podle něho je možná dobře, že pandemie zasáhla Česko v tak rané fázi jejich vztahu. „Alespoň mám nyní šanci pořádně ji poznat. Myslel jsem, že ji znám, ale pozoruji, že je jiná. Navíc jí vůbec nezáleží na mám názoru,“ vykládá. „Příliš se teď nevídáme. Ona studuje z domu, má toho hodně a její rodiče nechtějí, abych za ní v době krize docházel. To já plně uznávám a respektuji, proto si spíše voláme a píšeme.“

Téměř v každém hovoru prosí David Nikolu, aby smazala ze svých sociálních sítí vtipy, které by se mohly dotknout lidí postižených nákazou. „Nejsou to už ani vtipné věci. Jsou to opravdu přehnané věci, které může napsat jen někdo bezcitný. Jenomže takových lidí je nejspíš víc. Nikola totiž vždy odpoví, že rozhodně nesmaže něco, co má takový ohlas.“ Když David s Nikolou neřeší příspěvek, který zveřejnila, naštve ho tím, že mu vykládá vtipy, které si přečetla na zahraničních webech. „Směje se jim jako blázen. Přitom jsou to věci, které jenom zraňují okolí.

Vůbec mě nechápe. Myslím, že náš vztah brzy končí

Čtenář se svěřuje, že si čím dál více uvědomuje, že je Nikola úplně jiná, než si myslel. „Nerozumím tomu, jak jsem mohl od začátku přehlížet, jak je bezcitná. Jak jí nezáleží na mém názoru,“ říká. Každý den je to podle jeho slov stejné. On se snaží ji přesvědčit, že její vtipy nejsou vtipné a že ubližují jiným.

Ona se směje, protože ho považuje za bačkoru, co nerozumí legraci. „Cítím, že se moje city k ní změnily. Přemýšlím, jestli to znamená konec, nebo jestli tomu mám dát ještě šanci. Už si ale nejsem jistý, zda ji skutečně miluji…“

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články