Daniel (55): Synova manželka si neváží peněz. Utrácí tisíce a syn se kvůli ní zadlužil

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 53
muz 53

Když Daniel poprvé poznal přítelkyni svého syna, udělal si o ni celkem pozitivní obrázek. Kamila se mu zdála jako rozumná žena. I proto dal jejich sňatku požehnání i navzdory tomu, že spolu chodili teprve půl roku.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Zpočátku to vypadalo, že si Danielův syn Jirka vybral dobře. Kamila byla pohledná a zdálo se, že i rozumná. Zdání ale klame a její pravá tvář se vybarvila krátce po svatbě.

Synovi jsem nikdy do vztahů nemluvil

Jirka je náš jediný syn. Samozřejmě jsem pro něho vždycky chtěl jen to nejlepší, ale pokud šlo o vztahy, nikdy jsem mu do jeho výběru nemluvil. Ačkoli si kolikrát nevybral zrovna šťastně, chtěl jsem, aby si na to přišel sám.

Jakmile mně a mojí ženě poprvé představil přítelkyni Kamilu, zdála se mi zajímavá. Byla pěkná, vystudovala vysokou školu a já usoudil, že to má v hlavě pěkně srovnané.

Když se nad tím zamyslím zpětně, nechal jsem se tenkrát opít rohlíkem. Kdybych její pravou tvář odhalil dříve, pravděpodobně bych porušil své zásady a poprvé v životě synovi rozmluvil vztah s nějakou ženou.

Už po svatbě se začala pěkně vybarvovat

Syn byl z Kamily úplně na větvi a já jsem mu to zpočátku přál. Vypadal šťastně a mě ani manželce nevadilo, že se mladí rozhodli praštit do toho jen půl roku poté, co se seznámili.

Krátce po svatbě se ale začala projevovat Kamilina pravá tvář. Pokud jsem si o ní do té doby myslel, že uvažuje rozumně a má to v hlavě srovnané, jakmile začala utrácet synovy peníze, svůj názor na ni jsem velmi rychle změnil.

Kamila totiž uměla jen brát. Peněz si očividně ani trochu nevážila a směle si brala, co chtěla. Syna přemluvila do společného účtu, na který přispívala minimem, ale utrácela zvesela tisíce měsíčně. Všechno bylo ze synova platu.

Nenechal si poradit, a ještě se na nás zlobil

Syn se nám zpočátku několikrát svěřil, že Kamila mnohdy nekontrolovatelně utrácí a nám se to s manželkou samozřejmě nelíbilo. Viděli jsme totiž, že náš syn dře v práci jen proto, aby jeho žena mohla utrácet.

Když jsme projevili svůj názor, zlobil se na nás. Nenechal si poradit a po nějaké době se nám přestal svěřovat. Bylo nám ale jasné, že se situace nezměnila. Kamila nadále brala a náš syn poslušně odevzdával celou výplatu.

Kvůli rozmarům své ženy se syn dostal do maléru

Aby dokázal uspokojit stále se zvyšující nároky své ženy, došel náš syn až tak daleko, že si půjčil peníze. Udělal to však tak nešťastně, že si vybral společnost, která rozhodně nepatří k nejserióznějším.

Před půl rokem se dostal do pořádného maléru, vlivem kterého přišel o byt, který vlastnil. Naskočila mu exekuce a většina platu padla na umoření vzniklého dluhu.

A Kamila? Ta našeho syna před dvěma měsíci opustila a požádala o rozvod. Odmítala totiž zůstat na potápějící se lodi. Když zjistila, že ze syna už nic nekápne, jednoduše utekla.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články