Daniel (54): Bojovali jsme o krásnou kolegyni. Nakonec nám vzala oběma vítr z plachet

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz zklamany
Zdroj: Shutterstock

S Markem jsme byli mnoho let skvělí přátelé, které nemůže nikdy nic rozházet. Jednoho dne se však všechno změnilo a život se nám oběma obrátil naruby. Netušili jsme, že se to někdy může stát.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Pracovali jsme s Markem v jedné firmě už téměř patnáct let. Znali jsme se ze střední školy, kde jsme spolu chodili do jedné třídy, měli jsme stejné předměty, učitele, známky i průšvihy. Obor, který jsme studovali, nás nebavil ani jednoho a tento fakt nás spojoval víc než cokoliv jiného.

Konflikt, který měl být zapomenut

Náš kamarádský vztah s Markem byl upřímný a měli jsme k sobě blízko, jak jen chlap s chlapem může mít. Sdíleli jsme lásku k rychlým autům a pravidelně jsme svoje vylepšená žihadla brali na sraz u benzinky.

Jednoho dne homogenní skupinu našich přátel rozvířila nová tvář. Jmenovala se Petra, bylo jí sotva osmnáct a oba dva s Markem jsme se do ní zamilovali v jediný okamžik. Náš několikatýdenní boj skončil pořádnou rvačkou, vyraženými zuby a intenzivním nepřátelstvím.

Nakonec se vše uklidnilo

Protože jsme měli s Markem mnoho společných koníčků a protože Petra nechtěla nakonec ani jednoho z nás, zakopali jsme válečnou sekeru a snažili se zapomenout na důvod naší rozepře.

Oba dva jsme úspěšně dokončili školu a seznámili se se dvěma sestrami. Když se objevila možnost pracovat spolu na stanici STK, vypadalo vše ideálně.

Staré rány vyplouvají na povrch

Uběhlo mnoho let, oba dva jsme oslavili padesátku a měli radost, jak nám rostou děti.

Když v tom se jednoho rána vše změnilo. Byla tu zase. Seděla na recepci, přijímala auta na servis, měla krátkou sukni, perfektní úsměv a dokonalou postavu.

Nejdříve se na jejím stole objevila kytice a dárek od Marka. Potom jsem vyrazil do boje já. Náš zájem ji evidentně těšil. Když jsem ji načapal, jak se s Markem smáli v kuchyňce, přitvrdil jsem. Místo květin luxusní prádélko a zlaté náušnice.

Tři kohouti na jednom smetišti

Čekal jsem, až objeví můj dar, když v tom do dveří vrazil vysoký urostlý chlap. Usmála se na něj a řekla mu: „Tohle je Marek s Danem, jsou moc hodní, pomáhají mi se rozkoukat v nové práci.“

Chlap se na nás zazubil a prohlásil, že si moc váží toho, jak jeho manželce pomáháme. Stáli jsme s Markem za pultem jak zařezaní.

Držel jsem v ruce krabici s nebezpečným dárkem a věděl jsem, že moje padesátiletá manželka nemá velikost M.

Tentokrát jsme si s Markem aspoň nevyrazili zuby.

Autor: René Podhrázský


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články