Daniel (46): Přijdou chvíle, kdy si musíte vybrat. Já si vybral ji

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz rozhodnuti
muz rozhodnuti

Daniel se dostal do složité životní situace. Musel si totiž vybrat, zda opustí rodinu a zůstane se ženou, kterou nikdy skutečně nemiloval, nebo se rozhodne o rodinu bojovat, zraní tím ovšem nejen manželku, ale také svého syna. Nakonec se rozhodl správně a po dlouhém usmiřování může pokračovat ve šťastném životě.

„Měl to být úlet na jednu noc, nikdy jsem nečekal, že se z té ženy vyklube pravidelná milenka. Jenomže se to zkrátka stalo. Nakonec se mi to celé vymklo z rukou,“ vypráví Daniel.

Milenka chtěla čím dál víc

Daniel žil se svou ženou dva roky. Podle jeho slov se jednou opil a skončil v posteli s cizí ženou. „Ten pocit byl zvláštní. Litoval jsem toho, ale cítil jsem takový adrenalin jako nikdy. Možná proto jsem se po čtrnácti dnech za tou ženou vrátil,“ říká. Nakonec se začal scházet s milenkou poměrně pravidelně. Jenomže tou dobou jeho manželka otěhotněla.

„Začal jsem se cítit opravdu špatně. Pokoušel jsem se přestat, jenomže ona mě vždy někde odchytila. Buď mě svedla, nebo vyhrožovala, že všechno poví, když se na ni vykašlu. Nevěděl jsem, jak dál,“ říká Daniel, který nakonec v nevěře pokračoval i během manželčina těhotenství.

Zdroj: 123RF.COM

Řekla mi, abych opustil rodinu. To jsem udělat nemohl

Danielova milenka začala být čím dál náročnější. Mluvila o budoucnosti a neustále se odkazovala k tomu, že jednou budou s Danielem spolu. „Mockrát jsem jí říkal, že nikdy ženu neopustím. Nakonec mi navrhla, abych od manželky odešel, nebo jí řekl pravdu. Jinak prý to udělá za mě. Nechtěl jsem ženu opustit. A ani svého syna, kterého právě čekala. Musel jsem říct pravdu.“

Daniel po půl roce nevěry přiznal manželce celou skutečnost. Projevil lítost a řekl jí, že chce pro ni a pro syna jen to nejlepší. „Netušil jsem, jestli by moje milenka ženě opravdu něco řekla, ale bylo lepší, když to slyšela ode mě.“

Trvalo týdny, než jsem se směl vrátit domů

Daniel si ten den sbalil své věci a odešel na čas k rodičům. „Řekla mi, že potřebuje čas. Chtěl jsem být před porodem s ní, ale ona mě nechtěla ani vidět. Zavolali mi až z nemocnice. Žena mě prý potřebuje,“ vypráví Daniel.

Vše stihl včas. Nakonec byl při porodu, přestřihl pupeční šňůru svého syna a v manželčiných očích nalezl odpuštění. „Jsem hrdý otec. Vím, že teď už nikdy žádný takový nesmysl neprovedu. Cením si své rodiny a musím jim to také dokazovat.“

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články