Dan (44): Naše nevinná taškařice vyústila v něco mnohem horšího. Teď nevím, jak z toho ven

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 42
muz 42

Měla to být jen nevinná legrace. Jenže to přerostlo v něco, co nikdo v začátku nechtěl. Dan a jeho stejně starý kamarád Pavel si chtěli vystřelit ze známé. Jenže se do situace začali zamotávat a teď je všechno ve stavu, kdy se bojí, že udělali velkou chybu.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

„Alena mně i Pavlovi kolikrát vyvedla nějaký ten kanadský žertík. Sice máme každý svou rodinu a taky věk na to, abychom už přestali blbnout, ale rádi se setkáváme v hospodě, jsme taková známá tříčlenná parta a lidé o náš říkají, že jsme staří blázni,“ směje se Dan.

Chtěli jsme si z ní jen vystřelit. Ze začátku to byla legrace

Daniel se svěřuje, že se jim jednou v zápalu vyprávění Alena přiznala, že i když má manžela, píše si někdy na seznamce s mladšími. „Říkala, že je to pro ni jen taková zábava a po pár dnech pak přestane odepisovat. Smáli jsme se jí, ale později nás napadlo, že bychom toho mohli využít pro náš malý žertík,“ říká čtenář.

O několik týdnů později založili s Pavlem falešný účet. „Na internetu jsme našli nějaké fotky asi třicetiletého chlápka, pojmenovali jsme ho Lukáš a napsali jsme Aleně zprávu,“ vysvětluje Dan.

Alena brzy odepsala a začala se o Lukáše zajímat. A tak si několik dní psali, Dan s Pavlem se za jedním počítačem bavili, a i když si vlastně psali jenom o samých běžných tématech, došlo jim, že Alena bere chat vážně.

„Po pár dnech se nám v hospodě svěřila, že na té seznamce, o které nám kdysi říkala, potkala nějakého Lukáše. A že uvažuje o tom, že by s ním zašla ven. Nejdřív jsme se tomu smáli, ale pak nám došlo, že je na čase to všechno ukončit,“ říká Dan.

Nevíme, jak jí to máme říct. Ona ho chce poznat, nechceme jí ublížit

Alena se Danovi s Pavlem přiznala, že je jí Lukáš sympatický a chtěla by ho pozvat na pivo. „Prý by se mu chtěla osobně přiznat, že má manžela, ale i tak je jí Lukáš sympatický, a jelikož na ni netlačil, mohli by být přátelé.“

Už několikrát měli oba vtipálci na jazyku celou pravdu, když ale slyšeli, jak o Lukášovi Alena básní, nedokázali se přiznat.

„Přestali jsme Aleně psát, zrušili jsme si účet, ona se nám od toho dne svěřuje, jak moc jí Lukáš chybí. Dokonce se snažila na internetu vypátrat, kdo vlastně ve skutečnosti je,“ říká čtenář.

Podle Dana je možné, že by se Alena všemu jen zasmála a oplatila jim to později jiným vtipem. Na druhou stranu se bojí, že by s nimi už nikdy nezašla na pivo, a navíc o nich na vesnici rozhlásila, co jí provedli.

„Jsme v situaci, kdy nevíme, jak z toho ven. Nejlepší asi bude počkat, až Alena na Lukáše zapomene. Nikdo kromě mě a Pavla o ničem neví, takže pokud se neprořekneme, Alena se nikdy nemusí dozvědět pravdu,“ dodává.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články