Adam (42): Tchynin neobvyklý nápad málem zničil naše manželství

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz
muz

Adam s Monikou dlouho plánovali dovolenou v Řecku. Během svého manželství se několikrát podívali do Itálie a do Chorvatska, Řecko ale odkládali. Hlavním důvodem byl Moničin strach z létání. Loni se ale Adam rozhodl Moniku překvapit. Inspirací mu k tomu byla jeho tchyně.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

„Věděl jsem, že Monika nesnáší letadla. Chtěl jsem naplánovat cestu autem. I když by to bylo komplikované, nějak bych to zvládl. Jenomže když jsem se o tom zmínil tchyni, vnukla mi myšlenku, která nakonec málem zničila všechno,“ vypráví Adam.

Trvala na tom, že strach je potřeba překonat

„Když jsem řekl, že plánuji cestu autem, vyvalila na mě oči a ptala se proč. Vysvětlil jsem jí, že její dcera přece nesnáší létání. Na to mi tchyně odpověděla, že to není zase tak strašné, že to pro jednou určitě překoná,“ říká Adam.

I když se mu nápad zpočátku nelíbil, tchyně začala plánovat. On brzy litoval, že se jí s nápadem vůbec svěřil. „Vybrala nám hotel, začala se mi plést do toho, co všechno s sebou sbalit a jak o překvapení své ženě říct,“ stěžuje si.

Nakonec se čtenář rozhodl ve všem tchyni poslechnout. Zarezervoval letenky, připravil doma romantickou večeři a čekal, že svou milou potěší nejnovější zprávou, jakmile se vrátí z práce.

„Jenže to nešlo tak úplně podle představ,“ vypráví. „Když přišla domů, z romantické večeře měla radost. Jakmile jsem ale vytáhl dvě letenky a oznámil jí, že za čtrnáct dní letíme do Řecka, změnil se jí výraz v obličeji.“

Naštvala se na mě a několik dní se mnou nemluvila. Nikam jsme neletěli

Monika se místo radosti urazila. Oznámila mu, že tak krutý žert si nezasloužila, a několik dní s ním odmítala mluvit. „Řekla mi, že do Řecka vždycky chtěla. Že jsem jí to ale udělal naschvál, protože vím, že letadlem se mnou nikdy nikam nepoletí,“ vysvětluje čtenář.

„Když jsem jí navíc řekl, že to byl nápad její matky, dotklo se jí to ještě víc, protože jsme se prý proti ní spikli. Několik dní se mnou nemluvila a já měl strach, že mě snad bude chtít opustit. Větší ticho totiž za dobu našeho vztahu doma nikdy nebylo.“

Adamova žena nemluvila ani s ním, ani se svou matkou, která se za něho snažila přimlouvat. „Nepochopil jsem vlastně tak úplně, proč se až tolik urazila. Ale po týdnu jsme si naštěstí o všem mohli promluvit, když konečně přišla k rozumu a přestala s mlčením.“

Monika Adamovi oznámila, že má dovolenou zrušit. On jí na oplátku slíbil, že ji některý další rok naplánuje tak, aby si ji skutečně užili. „Ještě pár dní u nás bylo dusno a opravdu jsem netušil, co mám od své ženy čekat. Časem naštěstí všechna zlost vyprchala. Dnes už vím, že nebudu nic plánovat za jejími zády. A taky že nebudu poslouchat úžasné nápady své tchyně,“ dodává Adam.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články