Dan (26): Rozešel jsem se se stejně starou přítelkyní kvůli padesátileté ženě. Nikdo nechápe, jaké to má přednosti

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 31
muz 31

Daniel si ve svém životě vysloužil hodně přezdívek, ale poslední dobou se asi nejvíce osvědčil „zamilovaný blázen“. Vzdal se totiž své přítelkyně kvůli jiné ženě.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

To by mnozí ještě dokázali pochopit, zvláště s ohledem na to, že šestadvacetiletá Denisa podle Danových přátel nebyla dokonalá. Ale on si našel ženu dvakrát starší, což jeho okolí odsoudilo.

Denisu nikdo neměl rád. I tak nechápou, proč jsem ji opustil

Dan chodil se stejně starou Denisou asi tři roky. Jeho přátelé ji moc nemuseli. Podle nich byla totiž příliš nudná, závistivá, nerozuměla jejich humoru, zkrátka se nehodila do party a kazila zábavu.

„Kdykoli jsem někam šel, první otázka byla, jestli půjde Denisa se mnou. A když jsem řekl, že ano, tak většina přátel protestovala. Je pravda, že v soukromí jsem se s ní bavil, ale v partě příliš nezapadala.

Ona si to ale neuvědomovala a snažila se mým kamarádům neustále podlézat. Nedošlo jí, že je navíc a že ji vlastně nikdo v partě nechce. Přátelé se mě několikrát ptali, proč s ní jsem,“ říká Dan.

Když ale svým kamarádům Dan oznámil, že si našel jiný vztah a s Denisou se rozhodl rozejít, nesetkal se s pochopením, které očekával.

„Já vím, že je neobvyklé, když si kluk jako já najde padesátiletou ženu. Ale ona je dokonalá, je ve všem jiná, než byla Denisa. Je zábavná, milá, téměř nic po mně nechce, ale zároveň se mi s ní dobře.

A moji přátelé mi ji vyčítají a ptají se, jak jsem kvůli někomu takovému mohl Denisu opustit. Proč jsem se vzdal života s mladou přítelkyní kvůli vztahu s někým, kdo by mohl být mojí matkou.“

Ten vztah prý nemá budoucnost. Myslím, že se pletou

Dan se několikrát snažil svým přátelům vysvětlit, že je pro něho jeho nová přítelkyně velmi důležitá. Okolí se mu ale jenom směje a tvrdí mu, že se s ní dřív nebo později rozejde.

„Takový vztah prý nemá budoucnost, nechápou, že s ní plánuji společné bydlení, že prý si neuvědomuji, jak velký problém věkový rozdíl je,“ říká čtenář.

Daniel sice chápe, že je rozdíl pětadvaceti let opravdu hodně, ale přesto se cítí se starší ženou v bezpečí, cítí k ní něco, co nikdy nepoznal. „Nevím, co bude v budoucnu, ale teď jsem s ní šťastný. A na tom přece záleží.“

Čtenář také přiznává, že Denisu by nejspíš opustil tak jako tak. Sice si prý dlouho myslel, že ona je ta pravá, s odstupem času si ale uvědomil, že to, co k ní cítil, nebyla láska.

„Já vím, že je to bláhové, že jsem cvok a nejspíš to nevyjde. Ale co kdyby náhodou? Jsem zamilovaný a v současné době po ničem jiném netužím. A kdokoli se mi může smát, jak chce.“

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články