Dalibor (48): Manželka si našla pochybný koníček. Varoval jsem ji, že to nedopadne dobře

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 55
Zdroj: Shutterstock

Dalibor byl nešťastný z počínání své manželky Zuzany. Ta si totiž našla opravdu netradiční koníček. Ačkoli se ji Dalibor několikrát snažil varovat, nenechala si nic vymluvit a zatáhla do toho i další lidi.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Dalibor byl od začátku přesvědčený, že tohle nedopadne dobře. O svém trápení se nám rozhodl svěřit prostřednictvím e-mailu, který nám poslal.

Hledala způsob, jak si krátit dlouhé chvíle

Podobně jako mnoho dalších lidí přišla Daliborova manželka Zuzana o práci kvůli koronaviru. V jejím bývalém zaměstnání pro ni nebylo místo, proto se začala poohlížet po něčem jiném.

„Manželce se podařilo najít nové zaměstnání, začala pracovat v jednom menším krámku nedaleko místa, kde bydlíme,“ píše Dalibor. „Měla tam ale pouze zkrácený úvazek,“ dodává.

Zuzana tak sice chodila do práce, ale najednou měla mnohem více volného času než kdy dříve. Začala proto vymýšlet způsoby, jak volný čas zaplnit a smysluplně ho využít.

„Nejdříve zkoušela plést, jenže to ji nebavilo,“ pokračuje Dalibor. „Vyráběla také nějaké výrobky z papírových ruliček, ale ani to ji nenadchlo. Pak si našla opravdu netradiční zálibu,“ vypráví.

Varoval jsem ji, že to není dobrý nápad

Daliborova manželka Zuzana se začala zajímat o duchařinu. Podle Dalibora totiž viděla nějaký seriál na zahraničním kanále a usmyslela si, že něco podobného by mohla provozovat i ona sama.

„Veškerý čas trávila na internetu, kde si hledala všemožné informace,“ popisuje Dalibor, jak to u nich doma vypadalo. „Kupovala si knihy, u nás doma se to začalo hemžit samými divnými věcmi. Vůbec se mi to nelíbilo, ale nechtěl jsem jí kazit radost,“ přiznává Dalibor.

Dokud si manželka pana Dalibora svoji novou zálibu nechávala jen pro sebe, rozhodl se to Dalibor neřešit. Přesvědčoval sám sebe, že tím nijak neškodí. Problém nastal v okamžiku, kdy se jeho žena rozhodla, že začne své nově nabyté zkušenosti předávat dalším lidem.

„Manželka zničehonic přišla s nápadem, že bude lidem poskytovat tyhle duchařské služby,“ vypráví Dalibor ve svém e-mailu. „Dokonce za to chtěla vybírat peníze. Varoval jsem ji, že to není dobrý nápad, ale ona mě neposlouchala,“ pokračuje Dalibor.

Manželka vybírala peníze za něco, čemu ve skutečnosti vůbec nerozuměla

Netrvalo to dlouho a v domácnosti pana Dalibora se začali střídat lidi, kteří měli zájem o služby, jež jeho žena nabízela.

„Manželka si nechávala platit za to, že lidem tvrdila, že komunikuje s jejich mrtvými příbuznými,“ vysvětluje Dalibor. „Od začátku jsem byl proti, ona se však zhlédla v tom, že si našla nový způsob, jak přijít k penězům.“

Daliborova manželka si brala od důvěřivých lidí peníze, přičemž žádné duchařské schopnosti neměla. Tohle nemohlo dopadnout jinak než pořádným průšvihem.

Když u nás doma zazvonila policie, manželka pochopila, že je zle

Jednoho dne měl pan Dalibor a jeho žena Zuzana nepříjemnou návštěvu. Na dveře jim totiž zaklepala policie.

„Někdo manželku nahlásil, že si nelegálně přivydělává, a navíc lidem lže,“ objasňuje nám pan Dalibor celou situaci. „Manželka byla vyzvána, aby své služby okamžitě přestala nabízet, nebo aby si na to udělala živnost,“ pokračuje. „Bylo jí také pohrozeno pokutou.“

Daliborovu manželku však návštěva policie natolik vyděsila, že okamžitě přestala nabízet všechny své služby a o duchařském tématu už u nich doma nikdy nepadlo jediné slovo.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články