Dalibor (36): Moje manželka přijde každému nesnesitelná. Přicházím kvůli ní o kamarády

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 4
muz 4

Pan Dalibor si přijde jako v pasti. Kvůli své ženě, kterou miluje a kterou si před deseti lety vzal, přichází postupně o všechny své přátele. Ti totiž jeho manželku vnímají jako nesnesitelnou ženu, se kterou je velmi těžké vyjít.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Vnímal jsem ji úplně jinak než lidé okolo mě

Už v době před deseti lety mi kamarádi říkali, abych si Kateřinu nebral. Pořád na ní něco viděli, ale já žádnou chybu neshledával. Asi jsem ji vnímal úplně jinak než lidé okolo mě – v mých očích to byla sympatická a krásná žena, která si uměla sjednat pořádek. A že za mě občas v něčem rozhodla? To mi nevadilo!

Kamarádi mě přestávali vyhledávat a já netušil proč

Vždycky jsem byl společenský člověk a považuji se za něho i nyní. Dříve u mě bylo zvykem, že jsem se pravidelně scházel s kamarády. Oni sami mě vyhledávali, byl jsem vítaný člen party, který nikdy nezkazil žádnou legraci. Po svatbě se ale kontakt s některými přáteli utlumil a já netušil proč. Moje žena mi chtěla být toho času stále po boku, proto jsem ji brával všude s sebou.

Nedocházelo mi, že se mě kamarádi začínají stranit právě kvůli ní. Chybu jsem hledal u sebe.

Moje žena má tendence každého poučovat

Až teprve po letech a s dalšími ztracenými přáteli, se kterými jsem se přestal scházet, mi začalo docházet, co je největším problémem. Byla to Kateřina, kterou moji přátelé považovali za nesnesitelnou. Bohužel má jednu vlastnost, kterou ne každý dokáže brát s nadhledem – snaží se každého poučovat. Já jsem si na její chování zvykl a časem mi přestalo vadit, že podle ní dělám všechno špatně. Moji kamarádi se s tím ale smířit nechtěli – nestáli o to, aby jim někdo dával najevo, že všechno dělají špatně.

Zůstali mi jen věrní kamarádi

Jsem ženatý deset let. Během této doby jsem přišel o většinu kamarádů, ať už šlo o spolužáky, přátele z práce nebo kamarády z fotbalu. Zůstali mi jen ti opravdu nejvěrnější, kteří jsou ochotni snášet chování mé ženy. Snaží se ji brát takovou, jaká je, ačkoli na nich kolikrát vidím, že protáčí oči, když je manželka poučuje nebo jim něco vysvětluje.

Během posledních deseti let jsem ztratil spoustu lidí, které jsem měl rád. Kvůli ženě, kterou miluji, ať je jakákoli.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články