Filip (38): V manželství jsme procházeli krizí. Moje žena navrhla děsivé řešení, které mělo vše vyřešit

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 70
muz 70

Manželství pana Filipa po patnácti letech procházelo krizí. Manželé si zevšedněli a začali mít pocit, že se vedle sebe nudí. Filip svoji ženu miloval, proto odmítal jakékoli náznaky na téma rozvod. Chtěl to se svojí manželkou vyřešit jinak. Ta ale přišla s řešením, které nečekal. Navrhla oddělené ložnice, a manželé tak začali spát každý sám.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Oddělené ložnice nebyl přesně ten způsob záchrany manželství, který si Filip představoval. Přesto s nápadem své ženy souhlasil. Chtěl jí tím dát najevo, že má o záchranu jejich vztahu zájem a že nechce zahodit společně strávené roky.

Ten nápad mi přišel absurdní, přesto jsem se z ložnice přestěhoval do obýváku

Když moje žena poprvé přišla s nápadem, že bychom měli zkusit oddělené ložnice, musel jsem se kousnout do jazyka, abych před ní nevyprskl smíchy. Ona tvrdila, že se o tom dočetla v nějakém časopise, a mně bylo jasné, že to určitě bylo nějaké rádoby chytré ženské čtení, kterému moje manželka holdovala.

Ačkoli mi ten nápad přišel absurdní, souhlasil jsem s ním. Jednoho večera jsem si pod dohledem své manželky vzal peřinu s polštářem a přestěhoval se do obýváku na rozkládací gauč.

Myslel jsem si, že tím naše manželství zachráním

Na gauči v obýváku jsem nocoval tři měsíce. Myslel jsem si, že tím naše manželství zachráním. Manželka si za svým nápadem stála a vypadalo to, že skutečně i ona věří tomu, že díky odloučení zjistíme, zda náš vztah ještě má nějakou šanci. Právě s tímto vědomím jsem k tomu celou dobu přistupoval a poslušně spal na gauči, ze kterého mě strašně bolela záda.

Netušil jsem, jaký byl pravý důvod, pro který moje žena chtěla oddělené ložnice. Přišel jsem na něho až později. A vyrazilo mi to dech.

Vodila si k nám domů milence

Zatímco já noc co noc trpěl bolestmi zad na nepohodlném gauči, vodila si k nám domů manželka svého milence. To on byl nejen důvodem našich rozepří za poslední čas, ale také onoho nápadu s oddělenými ložnicemi. Manželka zkrátka jen potřebovala místo, kde by se tajně scházela s člověkem, se kterým mě už několik měsíců podváděla.

To zjištění mi vyrazilo dech. I přesto, že jsme se nějakou dobu hádali a odcizovali se, jsem svoji ženu miloval a tohle jsem nečekal. Připadám si teď jako hlupák, kterému se jeho žena společně s milencem smála za zády, že chrápe na gauči, zatímco si oni tiše užívají v naší ložnici. V té samé ložnici, ve které jsme si několik dlouhých let užívali společně. Nyní jsme před rozvodem, který jsem navrhl já, ačkoli bych ještě před nějakou dobou nad něčím takovým v žádném případě neuvažoval.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články