Bedřich (42): Mám podezření, že si manželka přivydělává podivným způsobem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz privydelek
muz privydelek

Nedávno jsem se vrátil domů a slyšel tlumený manželčin hlas. Očividně s někým telefonovala, ale byla zavřená v ložnici, takže jsem nerozuměl tomu, co říká. Za roky našeho manželství nikdy neměla potřebu odcházet telefonovat jinam. Jenže teď to dělá poměrně často.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Zpočátku jsem si toho moc nevšímal, respektive jsem to neřešil. Jenže čím častěji odcházela manželka s telefonem do ložnice nebo třeba ven na zahradu, tím více ve mně hlodalo podezření, že něco není v pořádku.

Chodívala telefonovat jinam

S manželkou jsme svoji patnáct let a za celou tu dobu nikdy neměla problém přijímat hovory přede mnou. A bylo jedno, jestli jí volala kamarádka, nebo někdo z práce.

Často jsem tak byl svědkem toho, s kým si povídá a o čem. Neříkám, že bych přímo naslouchal cizímu rozhovoru, ale když žena volala hned vedle mě, zkrátka jsem často slyšel, co se řeší.

Jenže poslední dobou si telefony brala jinam. Nebylo to pokaždé, ale při některých hovorech se rychle schovala třeba do ložnice. To bylo podezřelé.

Nikdy jsem neslyšel, co přesně říká

Už je to pár týdnů, co se manželka chová takhle podivně, pokud jde o její příchozí hovory. Nechápu, proč některé klidně řeší přede mnou a jiné ani nepřijme, pokud není sama.

Samozřejmě jsem se jí na to ptal. Jsem zvyklý, že jsme k sobě otevření a vzájemně si řekneme, když nás něco trápí.

Manželka se vymlouvala na to, že řeší soukromé věci s kamarádkou, u kterých nemusí být moje zvědavé uši.

Mám podezření a bojím se ho vyslovit nahlas

Před nedávnem jsem se vrátil domů z práce a manželka opět telefonovala. Dveře do ložnice, kde zrovna byla, byly opět zavřené.

Nedalo mi to a postavil jsem se těsně k nim ve snaze něco zaslechnout. Měl jsem pocit, že ji slyším do toho telefonu dokonce vzdychat, ale jistý jsem si nebyl.

Vyvolalo to ve mně podezření, kterého jsem se obával – že si manželka našla novu brigádu a telefonuje na erotické lince. Bojím se to vyslovit nahlas. Co když je to vážně pravda?

Váhám, zda se manželky zeptat přímo

Poslední dny nepřemýšlím nad ničím jiným než nad tím, že se své ženy narovinu zeptám. Vždy jsme spolu všechno řešili otevřeně, ale tohle je pro mě něco jiného.

Co když skutečně s někým telefonuje na erotické lince? Nejsem si jistý, zda bych vůbec byl schopný něco takového přijmout, natož to respektovat.

A co když je to pravda a manželka se tohoto přivýdělku nebude chtít vzdát? Budu s ní schopen i nadále žít, ačkoli s tím, co možná dělá, vůbec nesouhlasím?

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články