Beáta (59): Vnučka vyprávěla o zážitku s dědečkem. Když mi došlo, k čemu ji využívá, ovládl mě vztek

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena vnucka
Zdroj: Shutterstock

Vnučku Lucinku hlídáme s manželem moc rádi. Je naše jediné vnoučátko, protože dcera dává přednost kariéře a další dítě momentálně neplánuje. I proto je u nás Lucinka poměrně často a společně vymýšlíme různé rošťárny.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Nedávno se Lucinka rozvyprávěla o zážitku, který prožila s dědečkem. Nejdříve šlo její vyprávění trochu mimo mě, protože jsem se zrovna soustředila na dodělání oběda. Vzápětí mi ale došlo, k čemu můj manžel naši vnučku využívá, a v ten moment mě ovládl vztek.

Dcera je kariéristka a Lucinka byla „nehoda“

S manželem máme jen jednu dceru Vlaďku. Už od dospívání jsme věděli, že má sama na sebe vysoké nároky a klade si velké cíle.

Dobře studovala, po studiu dostala dobrou práci a netajila se tím, že se chce nejdřív soustředit na kariéru a teprve poté na rodinu.

Smířili jsme se s tím, že pokud někdy budeme mít vnoučátka, bude to pozdě. Pak ale přišla Lucinka, o které dcera ještě dnes tu a tam vtipkuje, že byla vlastně „nehoda“. Sice si se zetěm dávali pozor, ale stalo se. A my jsme za Lucinku moc rádi.

Často vnučku hlídáme

Dcera i zeť jsou pracovně vytížení více, než je zdrávo, každopádně si do svého životního stylu nenechají mluvit a my s manželem jakékoli kárání už dávno vzdali.

Jsme na jednu stranu rádi, protože o to častěji máme Lucinku na hlídání. Kolikrát je u nás třeba celý týden. Vždycky se jí věnujeme a máme se dobře.

Lucinka vyprávěla, co prožila s dědečkem

Posledně si Lucinka hrála si s panenkami, zatímco já vařila oběd. Lucinka vyprávěla o tom, co prožila s dědečkem, když ji vzal na procházku. Šli na zmrzlinu.

Nejdříve jsem pořádně nevnímala, pak mi ale vnuččina slova začala vrtat hlavou. Lucinka vyprávěla o tom, jak si k nim na lavičce přisedla nějaká paní a s dědou se na sebe pořád usmívali.

Vjel do mě vztek. Hned jsem si představila, jak manžel, na stará kolena, balí nějaké mladé ženské a využívá k tomu naši vnučku!

Manželovi jsem vyčinila

Ještě toho dne, protože jsem to nemohla dostat z hlavy, jsem manželovi pořádně vyčinila. Nejdříve se tvářil, že vůbec netuší, ale poté kápl božskou.

V podstatě se mi přiznal, že si ho díky vnučce všímají třeba i mladé ženy, maminky nebo ženy kolem čtyřicítky a jemu to, jakožto chlapovi, lechtá ego.

Od toho dne nepouštím manžela s vnučkou samotného. Vím, že je s ním v bezpečí, ale já si musím svého muže ohlídat.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články