Pavla (63): Na stará kolena se z mého muže stal někdo jiný. Z nechutných věcí, které začal dělat, se vám obrátí žaludek

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena manzelstvi
Zdroj: Shutterstock

Pavla a Zbyšek jsou manželé krásných čtyřicet let. Za tak dlouhou dobu o sobě ví všechno, vzájemně znají své klady i nedostatky. Naučili se žít s chybami toho druhého. Pavla by ještě nedávno věřila tomu, že ji manžel za ty roky nedokáže ničím překvapit. A přece se to stalo.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Svěřila se nám, že se z jejího muže stal na stará kolena někdo jiný. Pavla Zbyška nepoznává, nikdy dřív totiž takový nebyl. Ve svém e-mailu varuje, že se vám z chování jejího muže pravděpodobně zvedne žaludek.

Znám ho jako své boty

Hned v úvodu psaní se Pavla dušuje, že svého manžela zná jako své boty. Bodejť by také ne, je za něho provdaná čtyři dekády.

„Zbyšek mi tenkrát učaroval tím, jaký to byl gentleman,“ netají se Pavla. „Mezi vrstevníky vyčníval, neholdoval alkoholu, měl to v hlavě srovnané. Hned mi padl do oka a už jsem si ho nenechala utéct,“ dodává.

Vždycky to byl slušný chlap s vybranými způsoby

„Kdybyste Zbyška znali, měli byste o něm jen to nejlepší mínění,“ pokračuje Pavla. „Od rodičů dostal do vínku dobré chování, vždycky se držel dobrých mravů. Byla jsem hrdá, že mám za muže právě jeho,“ píše.

Od kamarádek Pavla často slýchávala, jak si stěžují na své muže. Že dělají nepořádek, nechávají ponožky na zemi, oblečení na židli. Tohle ona u svého muže neznala.

Začal se mi měnit před očima

Poslední dobou si ale Pavla začala všímat změny chování u svého manžela. Začalo to nenápadně, přesto ony změny neunikly Pavlině pozornosti. A radost z nich rozhodně neměla.

„Zbyšek se uměl chovat, proto mě zaskočilo, když u oběda začal krkat,“ popisuje chování svého muže. „To byl ale teprve začátek. Manžel se mi měnil před očima,“ zoufá si.

Stalo se z něho čuně

„Jestli jsem se dříve mohla Zbyškem chlubit, dneska se za něho musím stydět,“ stěžuje si Pavla. „Poslední dobou bych si nedovolila k nám někoho pozvat. Manžel se chová jako čuně, absolutně nechápu, co ho k tomu vede,“ přemýšlí.

Kromě krkání si totiž její manžel začal kousat nehty, dokonce si dloube nehty i na nohou, z čehož se Pavle obrací žaludek. Stěžuje si také na to, že přestal dbát na hygienu, třeba čtyři dny nezavítá do sprchy, ačkoli ho napomíná.

Co s ním mám dělat?

Pavla už si s manželem neví rady. Je zoufalá z jeho chování, stydí se za něho a nejhorší na tom je, že se začal „předvádět“ i před okolím.

„Tuhle jsme byli na oslavě narozenin vnuka a manžel si tam u stolu plného lidí hlasitě uprdl,“ popisuje okamžik, kdy by se nejraději na místě propadla. „Vůbec nevím, co si s ním počít, nikdy takový nebyl,“ zoufá si Pavla.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články