Barbora (48): Už třikrát jsem u nás doma potkala nezvanou návštěvu. Děsím se nejhoršího scénáře

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena navsteva
Zdroj: Shutterstock

Překvapilo mě, když jsem se vrátila z práce domů a našla ji sedět u nás v kuchyni u jídelního stolu. Byla jsem si jistá, že jsme se toho dne nedomlouvaly na schůzce.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Toho dne jsem to ale nechala být. Manžel mi vysvětlil, že si naše sousedka přišla jen půjčit trochu cukru, který zrovna došel. Více jsem to tedy neřešila.

Chodí si ke mně stěžovat

Sousedka Lenka se k nám do paneláku přestěhovala před několika měsíci. Už tehdy jsem si všimla, že se do bytu stěhovala sama, žádný muž ji nedoprovázel.

Netrvalo to dlouho a staly se z nás kamarádky. Zjistily jsme, že si toho máme docela hodně co říct. Lenku jsem si oblíbila, a stávalo se proto docela často, že u nás byla pečená vařená.

Našla ve mně svoji vrbu. Často se mi svěřovala, co se jí zrovna v životě nepovedlo. Věděla jsem, že už je třikrát rozvedená a o pořádného chlapa nedokáže zavadit.

Nepřipouštěla jsem si, že by se něco mohlo stát

Lenka byla u nás doma na návštěvě opravdu často. Potkávala se tu i s mým manželem, já si ale nepřipouštěla, že bych ji měla vnímat jako hrozbu. Měla jsem za to, že jsme kamarádky, a tohle si přece kamarádky nedělají.

Manžel navíc působil tak, že je mu nějaká sousedka úplně ukradená, příliš si jí nevšímal. Jenže poté, co se během poslední doby stalo, se začínám obávat nejhoršího.

Už několikrát jsem ji potkala doma, aniž bych ji zvala

Když se stalo poprvé, že jsem Lenku našla sedět u nás doma u stolu, aniž bych ji předtím pozvala na návštěvu, nějak zvlášť jsem to neřešila. Údajně si prý přišla půjčit cukr, můj slušně vychovaný manžel ji samozřejmě pozval dál a nabídli jí kávu. Nemůžu mu to mít za zlé.

To jsem ale ještě netušila, že se podobná situace bude opakovat a já na Lenku natrefím u nás doma znovu, opět bez pozvání. Tentokrát přinesla manželovi upečený perník, údajně za to, že jí pomohl opravit ucpaný odpad, když údržbář nemohl dorazit. Opět jsem ji našla sedět nad kávou.

V hlavě se mi odehrávají ty nejhorší scénáře

Je to jen pár dní zpátky, co se situace stala znovu. Už po příchodu domů jsem slyšela, jak se manžel s Lenkou smějí v obýváku. Nebudu lhát, že mě ta situace rozladila. Už mě začínalo otravovat, že si k nám domů Lenka chodí, aniž bychom my dvě byly domluvené.

Dvojici jsem našla v obývacím pokoji. Seděli nad kávou a nějakým drobným pohoštěním. Podle talířů, na kterých bylo jídlo servírováno, bylo patrné, že ho musela donést Lenka. Proč má potřebu chodit si povídat s mým mužem, a ještě mu podstrojovat?

V mé hlavě se začínají odehrávat ty nejhorší scénáře. Bojím se svého muže zeptat, jestli s Lenkou něco má. Všechno tomu ale napovídá. Vůbec nechápu, kde se stala chyba. Hřála jsem si na prsou hada? Hrála si Lenka na kamarádku, a přitom jen chtěla získat mého muže? A co když se jí to opravdu povedlo?

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články