Alice (39): Muže si vybírám podle jedné jejich přednosti. Kamarádky mi to dávají pěkně sežrat

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena prednosti
Zdroj: Shutterstock

Alice měla ve svém životě už několik vztahů. Žádný ale nevydržel příliš dlouho. Na prince na bílém koni stále čeká. Ví ale jistě, co po něm chce. Existuje totiž jedna věc, kterou její vysněný partner musí mít. Tučné bankovní konto.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Není to tak, že bych šla jenom po penězích. Pokud má někdo bohatství, ale nelíbí se mi, nic si s ním nezačnu,“ vypráví Alice. „Zároveň ale nebudu randit s někým, kdo pracuje jako skladník v obchodě a sotva uživí sebe, jenom proto, že se na mě hezky usměje.

Peníze nerostou na stromech. A pokud chci být s někým šťastná, tak tomu podle mě hodně pomohou. Hodně vztahů mých přátel totiž skončilo kvůli hádkám týkajících se peněz a já takovou chybu neudělám.“

Neustále mi někoho dohazují

Alice chodí pravidelně s kamarádkami ven. Jenže zatímco ony už mají rodinu a děti, ona neustále jen střídá partnery. A jim se to samozřejmě nelíbí a snaží se jí pomoc. „Někdy je to otravné,“ popisuje Alice.

„Kdykoli jsem s nimi venku, vyptávají se mě, jestli mám nějaký nový objev. Když jim řeknu, že ne, ihned mi ukazují profily na seznamce, nebo mi dohazují své kamarády z okolí. Někteří z nich jsou pěkní a podle zájmů by se ke mně i hodili,“ uznává čtenářka.

„Jenže když už se mi někdo líbí, zjistím, že právě hledá práci, že je rozvedený a musí platit na děti, nebo že ho vyhodili z podnájmu a on teď bydlí na ubytovně. A s někým takovým si rozhodně nedovedu představit budoucnost.“

Alice už několikrát prosila kamarádky, aby jí do vztahů nepletly. Chtěla by si s nimi popovídat o čemkoli jiném. Kdykoli jde ale s nimi na víno, dozví se, že kdyby nebyla vybíravá, měla by už všechno.

Nechci dopadnout jako ony

„Není asi hezké takhle mluvit o kamarádkách, ale opravdu bych nechtěla dopadnout jako ony. První z nich je Martina, která má tři děti a její muž jezdí s kamionem. Je věčně mimo domov, a když se vrátí, přiveze dětem dárky. Jinak se o ně ale Martina stará sama a zrovna na vysoké noze si nežije.

Dominika zase pracuje ve firmě a po večerech dodělává zakázky navíc, aby měla dost peněz na svá dvojčata. Její muž hledá už půl roku práci. Pak je tu Nina, která sice má manžela, ale i když nemá děti, nějak se jí vždycky daří všechno utratit.

Ta nás zásadně prosí, zda jí víno zaplatíme. Jinak s námi prý nepůjde, protože má před výplatou. Zajímavé ale je, že to říká, ať už je zrovna jakékoli datum. Podle mého jsou to jenom výmluvy,“ popisuje.

Alice má své kamarádky ráda, ale podle svých slov je na tom v současné době nejlépe z nich. I když by si také přála rodinu, stresy s financemi jsou pro ni až moc velkou zátěží, a proto zatím čeká, zda se najde někdo, koho bude milovat a zároveň se na něho bude moci spolehnout.

„Nemusí být milionář. Netoužím po tom, aby to byl politik se stovkami tisíc měsíčně, nebo bankéř. Chci jenom, aby měl dobrou práci, ve které si vydělává dost na to, aby zabezpečil mě i sebe, a ještě mu něco zbylo.

S tím, co k tomu přihodím já, si pak budeme moci dovolit všechno. A to je život, který chci. Podle kamarádek jsem naivní a nikdy si partnera nenajdu. Možné to je, ale raději budu sama, než nešťastná a zadlužená.“

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články