Alex (45): Dohoda zněla nezávazně si užít. Jenže ona si ho omotala kolem prstu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz kamarad
Muz kamarad

Kamarád se mi svěřil, že jeho manželství prochází krizí. Žádal mě o radu, jak se z toho nezbláznit. Otevřeně mi přiznal, že s ním jeho manželka už měsíce odmítá spát a on to nezvládá. Tak jsem přišel s řešením.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Uměl jsem se vcítit do jeho kůže. I já a moje žena jsme za sebou měli období, kdy jsme spolu dlouhé týdny nespali, a já si vzpomínám, jak náročné to pro mě bylo. Proto jsem měl pro kamaráda pochopení.

Stěžoval si na své manželství. Věděl jsem, jak se cítí

Kamaráda Dana znám už roky. Chodili jsme spolu do školy. Nepřekvapilo mě proto, když se mi jednou u piva svěřil se svými problémy.

Vyprávěl, jak ho žena už měsíce v ložnici opakovaně odmítá. Přiznal se, že mu jisté věci chybí, že to prostě k životu potřebuje.

Chápal jsem ho. Sám jsem to zažil a na vlastní kůži jsem vyzkoušel, jaké to je, když několik týdnů nedobrovolně držíte půst. Proto jsem s ním soucítil.

Přišel jsem s nápadem, který se vymkl kontrole

Kamarád mě žádal o radu. Vypadal naprosto zoufale a já, jelikož ho mám rád, jsem si namáhal hlavu hledáním řešení, jak mu pomoci.

A pak mě to napadlo. Možná to tak nějak logicky vyplynulo ze situace. Danovi jsem poradil, aby si našel milenku. Ne někoho na delší dobu, zkrátka ženu na jednu noc.

Nejdříve se zdráhal. Ačkoli ho žena odmítala, nevěrný jí nikdy nebyl. Přesto se nechal přemluvit. Byl jsem si jistý, že když Daniel „upustí páru“, psychicky se mu uleví. Plán zněl jasně: nezávazně si užít. Jenže se to vymklo kontrole…

Nenechal si poradit a ona si ho omotala okolo prstu

Myslel jsem, že kamarád dá na má slova a jednorázově si užije, aby uspokojil své potřeby a na situaci s manželkou se díval trochu s odstupem.

Jenže se stalo něco úplně jiného. Místo jedné schůzky z toho bylo pravidelné scházení se. Daniel se s tou ženou vídal minimálně jednou týdně. Varoval jsem ho, že se řítí do problémů, ale nedal si říci.

Situace s milenkou se vymkla kontrole. Neznal jsem ji osobně, ale z toho, co mi kamarád vyprávěl, ho měla pěkně omotaného okolo prstu. Bál jsem se, jak tohle dopadne.

Všechno dal za vinu mně. Já mu přitom chtěl pomoci

Byl to můj nápad. To já jsem vymyslel, aby si Daniel jednorázově užil, trochu se pobavil, na chvíli zapomněl na nepříjemné problémy, které řešil s manželkou.

Nemohl jsem tušit, že se nechá zlákat vypočítavou milenkou, která ho nakonec dotlačí až k rozvodu. A když skutečně o rozvod požádal a manželce milenku přiznal, opustily ho obě dvě.

Daniel zůstal sám. Nejhorší na tom je, že všechno dal za vinu mně. Prý je to moje vina, protože jsem ho do toho uvrtal. Já to přitom myslel jinak a dobře!

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články