Aleš (53): Beton mi zazdil kariéru. V práci mám z ostudy kabát

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz zednik
Zdroj: Shutterstock

I když tam pracuji už roky, ještě nikdy předtím se mi to nestalo. Nedokázal jsem si to vysvětlit! Něco se muselo pokazit. Aleš tak dostal svoji firmu do velkých problémů.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Z nějakého důvodu totiž nedokázal uhlídat tvrdost a to se mu vymstilo. Dodnes si nedokáže vysvětlit, proč se to vlastně stalo.

Tahle práce je můj život

Jako zedník pracuji už roky. K tomuto řemeslu mě přivedl můj táta, sám byl vyučeným zedníkem a pracoval sám na sebe.

Chodíval jsem s ním už jako malý klučina. Bylo pro mě tak nějak samozřejmostí, že jsem v tomto oboru pokračoval. Vyučil jsem se a začal pracovat.

Práce zedníka je celý můj život. Nikdy jsem nedělal nic jiného a vlastně bych ani nechtěl. Za ty roky jsem posbíral tolik zkušeností, že bych je mohl na potkání rozdávat.

Měli se přijet podívat z Německa

Ve firmě se nějakou dobu nesly zvěsti, že naše firma, pro kterou jsem už léta pracoval, dostala velkou zakázku od někoho z Německa.

Bylo to už v době, kdy se světem šířil koronavirus, za každou pracovní příležitost jsme byli rádi. Když nám vedení oznámilo, že se z Německa chystá delegace, brali jsme to vážně.

Bylo důležité tu zakázku získat. Moc jich v té době nebylo, firmy ani menší podniky neměly finance, proto jsme ani my neměli tolik práce jako dřív.

Nechápu, jak se to mohlo stát!

Němci se chtěli podívat na naši práci. Dodnes si nedokážu vysvětlit, jak se to mohlo stát, že mi ten beton ztvrdnul.

S betonem pracuji už dlouhá léta a nikdy předtím jsem se s tím nesetkal! Bohužel se stalo to, co se stát nemělo – na klienty to neudělalo dobrý dojem.

Celou firmu jsem tak dostal do problémů. Dokonce to vypadalo, že od zakázky dají ruce pryč.

Dobře to dopadlo

Nakonec to dobře dopadlo. Fiasko, které jsem způsobil, se vedení firmy podařilo klientům z Německa vysvětlit.

Tu zakázku jsme nakonec získali. Já z toho vyvázl jen s pořádným kázáním a také mi ten měsíc bylo odebráno osobní ohodnocení.

Pořád nevím, co jsem udělal špatně. Míchat beton umím a nevím, proč ztvrdnul tak rychle. Naštěstí to dopadlo dobře a mně zbyl jen černý puntík u vedoucího.

Autor: Natálie Kabourková

Související články