Richard (40): Pohled na ni mě znechutil. To, co udělala tentokrát, už byla poslední kapka

od Adéla Vocetková
2 minuty čtení
muz premysli
Zdroj: Shutterstock

Vešla do dveří a pohled na ni mě zvedl ze židle. Žena byla skokem u mě a držela mě za ruku – snažila se zabránit nejhoršímu. Z pohledu na ni se mi ale zvedal žaludek.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Tohle už opravdu přehnala! Poslední dobou to s ní nebylo jednoduché a tohle byla poslední kapka. Nemohl jsem to nechat bez odezvy. Navzdory tomu, že mě manželka přemlouvala, abych nedělal scény.

Procházeli jsme složitým obdobím

Kdyby mi před sedmnácti lety někdo řekl, že to rozkošné miminko, do kterého jsem se zamiloval už na porodním sále, bude jednoho dne tak protivné dospívající děcko, asi bych si rozhodnutí stát se rodičem rozmyslel.

Dcera byla zrovna ve věku, kdy si myslela, že všechno ví nejlépe. Kvůli jejímu přesvědčení jsme si procházeli složitým obdobím.

Pubertu dítěte zažije každý rodič. A pokud si myslíte, že se na to připravíte, tak se pletete. Na tohle se připravit nejde.

Nebylo s ní lehké pořízení

Adéla měla na všechno svůj názor. Na všechno měla hned odpověď. Nebylo lehké s ní vyjít a já to na sobě pociťoval každý den.

Moje žena mezi námi byla jako takový prostředník. Já totiž v komunikaci s naší dospívající dcerou, která jen odsekávala, často ztrácel nervy. A odmlouvání ze srdce nesnáším.

Byla to právě moje žena, která se mě snažila držet v klidu. Věděla, jak mě dceřino pubertální chování vytáčí, ale neměla ráda scény.

Zákazy nepomáhaly

Když vás dítě neposlouchá a dělá si v podstatě to, co samo chce, logicky na něho jdete se zákazem. I my s manželkou měli takový přístup.

Adéla nás ale rychle přesvědčila o tom, že zákazy na ni neplatí. Když se v noci vyplížila ven oknem a vrátila se nad ránem, málem jsem ji roztrhl.

Udělala to naschvál

Není to tak dávno, co se Adéla začala oblékat jinak. Vypadalo to, že mění svůj styl. Už dříve experimentovala s oblečením nebo s barvou vlasů, ale tohle byl extrém.

Důrazně jsme jí s manželkou řekli, že si nepřejeme, aby měla piercing nebo tetování. Oba dva jsme proti tomu a na našem dítěti to vidět nechceme.

Když onehdy přišla domů, už mezi dveřmi jsem viděl, že opět udělala něco naschvál. Pohled na ni mě znechutil a zvedl ze židle.

Dal jsem jí na výběr!

Dcera se vrátila domů s ostříhanými vlasy – na jedné straně to měla úplně vyholené a na straně druhé zkrácené a obarvené na černo.

Mnohem horší ale bylo, že si nechala i přes naše zákazy propíchnout nos a také obočí. Manželka mě držela, abych neudělal scénu. Ale tohle byla poslední kapka!

Dal jsem dceři na výběr – buď ty srandy ze sebe okamžitě sundá, nebo se sbalí a může jít z domu. Odmítám se totiž dívat na to, jak si dobrovolně hyzdí tělo. Tohle už byla poslední kapka.

Žena je teď na mě naštvaná. Dcera samozřejmě protestuje a je uražená, jak jsem si k ní něco takového mohl dovolit. Ale já si stojím za svým. Buď se zklidní, dokud žije pod mojí střechou, nebo ať se jde hyzdit jinam. Nebudu tomu přihlížet.

Autor: Natálie Kabourková

Související články