Adam (43): Dostal jsem nabídku, která se neodmítá. Musím kvůli tomu obětovat rodinu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz premysli o rodine
muz premysli o rodine

Už odmalička měl Adam jasno v tom, co chce dělat. Bavila ho práce s počítači, navíc si brzy uvědomil, že pokud v ní bude dobrý, přijde si na slušné peníze. A tak měl po dokončení vysoké školy jasno.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

I když ho rodiče přemlouvali spíše pro nějakou tu manuální práci, on si nenechal do života mluvit. A nakonec dobře udělal. Jeho práce se stala jeho koníčkem a naopak. Jenže dnes je postaven před rozhodnutí, které mu změní život.

Musí se totiž rozhodnout, zda je pro něho důležitější jeho celoživotní sen, nebo možnost udržet si rodinu. A podle toho, co píše ve svém e-mailu, už si to dobře rozmyslel.

Splní se mi tím můj celoživotní sen

Adam postupoval ve své kariéře téměř raketově. Na to, aby se nyní dostal ještě výš, by potřeboval zkušenosti, které v České republice nelze získat. Dlouhé roky doufal, že se mu podaří jednou vycestovat do zahraničí, kde by mohl programováním získávat potřebné znalosti.

Když mu šéf nabídl, že by mohl za firmu odjet na stáž, která by ho v oboru opět pozvedla, ani na vteřinu nezaváhal. Když ale slyšel podmínky, zarazil se.

Jedná se totiž o dva roky mimo republiku. Adam ví, že se poté domů vrátí, bude obohacen o něco, co vždycky chtěl, získá víc peněz a lepší kariéru. Na druhou stranu za ty dva roky může leccos ztratit.

Bojím se, že na mě žena nepočká

„Mám v Česku manželku, kterou miluji. Vím, že mi teď třeba řekne, že je to můj sen a měl bych si ho splnit. Jenže až tu bude osamocená, kdo ví, co se stane?“ uvažuje Adam.

„I kdybych ji měl ztratit, do zahraničí pojedu. Mám ale strach z toho, jak to pak zvládnu, když se vrátím a ona bude mít třeba někoho jiného. Je to velmi těžké rozhodnutí,“ přiznává.

Ačkoli se Adam bojí, ví, že kdyby zůstal, nic byl nezískal ani neztratil. A pokud odjede, může víc získat než ztratit.

„Zní to asi hloupě, ale moje kariéra je pro mě teď víc než rodina. Už odmalička sním o tom, že jednou budu v oboru opravdovým profíkem. Moje žena to musí pochopit. A pokud ne, tak bych s ní stejně nemohl v budoucnu být,“ svěřuje se.

Nevím, jak jí to mám říct

Adam chce své ženě informaci sdělit co nejdříve, není si ale jistý, jak ji podat. Byl by rád, aby manželka pochopila, že se k ní chce po dvou letech vrátit.

„Bojím se, že bude mít pocit, že ji opouštím. Já bych s ní rád zůstal. Bude jen na ní, zda na mě ty dva roky počká. Já jí zahýbat nebudu, neměl bych na to ani čas, ani povahu,“ tvrdí.

Zároveň přiznává, že tím, jak se svěřil naší redakci, si dodává odvahu k tomu, aby své plány řekl lidem, na kterých mu skutečně záleží. Přejeme mu v jeho rozhodnutí hodně štěstí a síly.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články