Adam (40): Podle manželky jsem provedl něco strašného. Já v tom ale hodlám pokračovat

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 327
muz 327

Občasné flirtování a koketování s cizími ženami považuje Adam za příjemné rozptýlení s každodenního stereotypu. Zatímco on tu a tam po nějaké ženě v baru hodí očkem a nevidí v tom nic špatného, jeho manželka na to má úplně opačný názor.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Mezi manžely tak často vznikají spory.

Svoji ženu miluji, ale jsme spolu dlouho. Vzal jsem si ji tehdy skoro z donucení, vybalila na mě, že je těhotná, a já to pojal tak, že si ji prostě vzít musím. Jsem s ní šťastný, ale tolik let po boku pouze jedné ženy je už trochu nuda. Tak hledám zpestření v podobě nezávazného flirtování.

Život pouze s jednou ženou mě nudí, potřebuji rozptýlení

Radku jsem si vzal před sedmnácti lety. Svatba byla narychlo, Radka byla těhotná a já celou tu situaci pochopil tak, že jsem povinen si ji vzít. Jasně, miloval jsem ji a miluji ji i dnes, ačkoli za sebou máme tolik společně strávených let. A právě v tom je ten háček: život po boku jedné a té samé ženy je pro mě nuda. Můj život je stereotypní a nezáživný, což mě ubíjí. Proto hledám zpestření, které mi tu a tam vlije novou sílu do žil.

Za flirtováním nehledám nic jiného než chvilkové pobavení

Když jdu s kamarádem do baru, kde probereme čistě chlapské věci, pokukuji po cizích ženách. Tohle mi nikdy nedělalo problém, považuji se za otevřeného člověka, který nemá problém se seznámit. Několikrát se mi stalo, že jsem celý večer flirtoval s nějakou ženou, nikdy ale na nic víc než na pouhý flirt nedošlo. Za koketováním nehledám nic vážného, chci se jen na chvíli pobavit a uniknout ze stereotypu, než se zase vrátím zpátky domů ke své ženě a k rodině, kterou miluji.

Často se hádáme, manželka moje chování netoleruje

Ačkoli moje žena nikdy nebyla přítomna, když jsem flirtoval s jinou ženou, pokaždé se to k ní doneslo. Doma mám potom neskutečné dusno, hádáme se jen kvůli tomu, že máme na danou věc odlišný názor. Zatímco já flirtování za nevěru nepovažuji a beru ho jen jako rozptýlení, moje žena zastává názor úplně opačný a pokaždé mi vyčítá, že jsem jí v tomto ohledu nevěrný. Není to pravda, nikdy k ničemu nedošlo. Nechápu, kvůli čemu pořád tak vyšiluje.

Pohrozila mi rozvodem. Opravdu dělám něco tak špatného?

Před nějakou dobou padla z úst mé ženy během hádky výhrůžka v podobě rozvodu. Zaskočilo mě to, ještě nikdy nemluvila o tom, že by mě byla schopna opustit. Až do toho okamžiku jsem byl přesvědčený, že to moje manželka jen přehání a já nedělám nic špatného. Nyní ale nad námi visí hrozba rozvodu a já se ptám sám sebe, jestli jsem to skutečně nepřeháněl?

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články