Ochutnáte také? Michel Lotito za svůj život snědl téměř cokoliv, od pneumatik až po letadlo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
jist kolo
jist kolo

Francouzská kuchyň patří mezi nejexklusivnější a nejluxusnější na světě. Křupavé croissanty, lahodné lanýže nebo chutný alsaský slaný koláč, to vše jsou specialitky z Francie. Proto je divné, že se zrovna francouzský rodák Michel Lotito rozhodl jíst poněkud zvláštnější věci: Specializoval se totiž na sklo, železo a další kovy.

Kdo byl Michel Lotito?

Zdroj: Institute of Integrative Bioscience

Michele Lotito, nebo také Monsieur Mangetout (pan všežravec) byl francouzský světský. Narodil se 1950 v Grenoble. Jeho jedinečný talent spočíval v tom, dokázat strávit všechny druhy železa i skla, a to uměl již od narození. Postupně se naučil jíst i pneumatiky z gumy a plasty. S tím vystupoval všude po Evropě, několikrát i v Americe. Ale jak to dělal?

Lotito se narodil s velice vzácným pica-syndromem. Lidi s tímto syndromem jedí věci, které připadají zdravým lidem jako nechutné nebo prostě nejedlé. Nejedná se tedy o kvantitativní poruchu přijmu potravy jako je například anorexie, ale o kvalitativní poruchu.

Proto začal Lotito už ve věku 16 let pojídat kusy dřeva a železa, čistě jen pro pobavení ostatních. Pomocí motorovou pilou nařezal objekty na malé kousky a zapíjel je s minerálním neboli ropným olejem. Když poznal, že si s tím jeho žaludek umí poradit, začal veřejně obědvat kovové objekty a vydělával si tím peníze.

Rentgenový snímky dokázaly, že jeho žaludek mohl strávit až 900 gramů kovu za den.

Co vše snědl?

Michel Lotito za svůj život ochutnal několik různých objektů. Nejznámější a nejobdivuhodnější předmět bylo určitě letadlo typu Cessna 150, které jedl od roku 1978 až do roku 1980.

Dále si pochutnal na osmnácti bicyklech. Spořádal 15 nákupních vozíků, 7 televizí, 6 lustrů, 2 postele, pár lyží, počítač, vodní postel a jednu rakev (i s držáky). To všechno prošlo jeho trávicím traktem od roku 1966 až do své smrti roku 2007.

Podle vlastních slov mu chutnali nejlépe řetězy z bicyklů. Asi proto jich snědl 18.

Autor: Sandro Riedmann


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články